Bu, bazı geliştiriciler tarafından iyi bilinen bir numaraydı. Android’in Erişilebilirlik API’si, devam eden bir aramayı muhabirin rızası olmadan kaydetmenize olanak tanıyan mobil uygulamalar sunmak için uzun süredir ele geçirildi.

Ancak Google’ın belgeleri bu konuda çok net. “Google Play, Erişilebilirlik Hizmeti API’sinin çok çeşitli uygulamalar için kullanılmasına izin verir. Ancak, yalnızca engelli kişilerin cihazlarına erişmelerine veya engelleriyle ilgili zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış hizmetler erişilebilirlik araçları olduklarını beyan edebilir. Bunu yapmak için, hizmetin meta veri dosyasında isAccessibilityTool özniteliğini kullanın” işletim sistemi satıcısını gösterir.

Ve Mountain View firması az önce kuralları katılaştırmaya karar verdi. Ve 11 Mayıs’tan itibaren Play Store’daki tüm üçüncü taraf arama kaydı uygulamalarını engellemek için. Bu tarihten itibaren, bu uygulamaların yayıncılarının Erişilebilirlik API’sini kullanmalarına artık izin verilmeyecektir.

“Erişilebilirlik API’si, uzak sesli aramaları kaydetmek için tasarlanmamıştır”

Google, “Erişilebilirlik API’si, uzaktan sesli aramaları kaydetmek için tasarlanmamıştır ve bunu yapması için çağrı yapılamaz” diyor.

Ancak Google, akıllı telefonlara yerel olarak yüklenen Telefon uygulamalarının bu önlemden etkilenmemesini sağlar. Bu nedenle, Android akıllı telefonunuza yerel olarak yüklenen telefon uygulaması, Xiaomi akıllı telefonlarında olduğu gibi böyle bir işlev içeriyorsa, aramalarınızı kaydetmek için yine de kullanabilirsiniz.genel-15