Yazıyı beğendik…

Rus Bebeği 2. Sezon: Sevdiğimiz 6 Şey ve Sevmediğimiz 2 Şey başlıklı makale için görsel

resim: Netflix

Hakkında bir hikaye oluşturmak çok fazla planlama gerektirir. zaman döngülerisezon bir şekilde yapılandırılmış olarak bu tatmin edici bir anlam ifade ediyor; ikinci sezonun kayması ile zaman-yolculuk, ayrıntılara gösterilen özenin daha da kusursuz olması gerekiyordu. Neyse ki, sadece Rus bebek‘in ikinci sezonu Nadia ve yol arkadaşı Alan’ı (Charlie Barnett) New York’un metro sistemi aracılığıyla geçmişe çılgın bir yolculuğa çıkarıyor ve takip edilmesi gereken birden çok zaman çizelgesi sunuyor, bunu izleyici için kusursuz ve anlaşılır bir şekilde yapıyor, hikayenin kendisindeki karakterlerin etrafında zaman ufalanıyor olsa bile.

Kadınların hayatlarına bu kadar doğrudan odaklanan bir hikaye görmek de çok güzel. Çoğunlukla bu, Nadia’nın etrafında dönen nesiller anlamına gelir: annesi Nora (Chloë Sevigny), büyükannesi Vera (Irén Bordán), vaftiz annesi Ruth (farklı yaşlarda Elizabeth Ashley ve Annie Murphy) ve en iyi arkadaşları Maxine (Greta) Lee) ve Lizzy (Rebecca Henderson). Ancak Alan’ın alt konusu bile çoğunlukla büyükannesi Agnes’e (Carolyn Michelle Smith) odaklanıyor, çünkü Nadia ve Alan zaman yolculuğu trenlerine atladıklarında, ailelerinin kadın üyeleri “olarak” olaylara tanık olmak için geçmişe yolculuk yapıyorlar.

Ayrıca, daha yüzeysel bir düzeyde, Rus bebek espriler, tek satırlık sözler ve beklenmedik popüler kültür referanslarıyla dolu. Özellikle Nadia, şovun onu hangi duruma soktuğu önemli değil, bir zinger ustası. “Evren seninle dalga geçtiğinde, buna izin veriyorsun” tavrı zorlu bir özellik haline geldiğinde bile (bunu birkaç slaytta daha ele alacağız), sürekli olarak alaycı, kuru mizah, kusursuz teslimat ve onun yardımı ile yardım ediyor. huysuz New York aksanı.genel-7