Moskova, Devam eden Rusya-Ukrayna savaşının ortasında, Rusya Dışişleri Bakanlığı, teknik honcholar da dahil olmak üzere, ilçeye süresiz olarak girmeleri yasaklanan ABD’li isimlerin bir listesini yayınladı.

TechCrunch’a göre, liste Başkan Yardımcısı gibi yüksek profilli ABD’li politikacıları içeriyor Kamala Harristeknoloji liderleri dahil Meta CEO Mark Zuckerberg ve LinkedIn şef Ryan Roslansky‘in yanı sıra gazeteciler ve ‘Rus düşmanı’ bir gündemi teşvik ettiğini söyleyen diğerleri.

Duyuru aynı zamanda bir uzantısıdır. Rusya Özellikle Rusya yanlısı mesajlaşmayı sınırlamaya çalışmak için, bilgi yayma konusundaki düzenlemelerine uymayan birkaç Batı platformunu kapatmak veya bunlara erişimi kısıtlamak için hareket etmek.

Bu kapatmalar, Facebook ve Instagram’a erişimin kesilmesini, erişimi sınırlamayı içeriyordu. Google YouTube ile ilgili haberler ve uyarılar.

Bu arada Apple, Google, Microsoft ve diğer birçok teknoloji devi Rusya’daki operasyonlarını kapattı veya duraklattı.

Listede Bank of America Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Brian Thomas Moynihan ve ABC televizyon kanalında sunucu olan George Stephanopoulos da yer alıyor.

The Moscow Times’a göre, ABD ve Avrupa Birliği, Başkan da dahil olmak üzere bazı Ruslara kişisel olarak yaptırım uyguladı. Vladimir Putinkızları ve oligarkları Rus liderinin gücü için çok önemli olarak görülüyor.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9