Kırk beş yıl önce, annie salonu sinemalarda açıldı ve kritik ve gişe başarısı oldu – ve Diane Keaton sayesinde bir moda öncüsü oldu.

THR’nin incelemesi annie salonu Arthur Knight, Keaton’ı “neslimizin mükemmel oyuncusu” olarak adlandırdı.
Hollywood Muhabiri

Aktrisin, yönetmen ve başrol oyuncusu Woody Allen’la birlikte oynadığı dördüncü uzun metrajlı filminde, Allen’ın Alvy’si ile tekrar tekrar, tekrar tekrar bir romantizmde hevesli bir şarkıcıyı canlandırması, en iyi kadın oyuncu Akademi Ödülü’nü (film) kazanan imza rolü oldu. en iyi film dahil olmak üzere üç ek Oscar kazandı). Annie’nin kravatlar ve melon şapkalarla eşleştirilmiş katmanlı, büyük boy erkek giysileri içeren gardırobunda bugüne kadar devam eden bir kadın giyim trendi başlatıldı (bkz. 27 Şubat SAG Ödülleri’nde Elle Fanning’in Gucci takımı).

2011 anılarında Sonra tekrardanKeaton, Allen’ın, Manhattan’ın merkezindeki kadınların nasıl giyindiği konusunda ilham almasını sağlayan kişisel zevklerine güvenmeye teşvik ettiğini hatırladı. “Woody’nin dediğini yaptım: Ne giymek istersem onu ​​giydim, daha doğrusu New York sokaklarındaki havalı kadınlardan giymek istediklerimi çaldım” diye yazdı. “Annie’nin haki pantolonu, yelekleri ve kravatı onlardan geldi.”

Ancak, filmdeki diğerleri ilk başta kıyafetlerden ne yapacaklarını bilemediler. “Onu gördüğümü ve ‘Ne giyiyor?’ diye düşündüğümü hatırlıyorum. — muhtemelen bir tür ebeveyn onaylamama duygusuyla,” annie salonu editör Wendy Greene Bricmont anlatıyor THR. Ancak Bricmont, sonunda Keaton’ın terzilik seçimlerini destekledi. “Alçakgönüllü ve alçakgönüllü olan, belli bir noktada biraz güvensiz olan karakterle birleşti. Mükemmel bir uyum gibi görünüyordu.”

Bu hikaye ilk olarak The Hollywood Reporter dergisinin 13 Nisan sayısında yayınlandı. Abone olmak için buraya tıklayın.sinema-2