Tanınmış Apple sızıntısı Mark Gurman’ın verdiği bilgiye göre Apple’ın yeni bir HomePod üzerinde çalıştığı söyleniyor. Görünüşe göre üretici, akıllı hoparlörünü bir AppleTV ile birleştirmeyi ve hatta görüntülü aramalar için bir kamera entegre etmeyi planlıyor. Yeni bir HomePod mini de tartışılıyor.

  • Apple’ın Apple TV özelliklerine sahip bir akıllı hoparlör üzerinde çalıştığı bildiriliyor
  • Akıllı hoparlör hibrit, görüntülü aramalar için FaceTime kamera içerebilir
  • Apple sızıntısına göre, HomePod mini halefi de çalışmalarda

Apple’ın akıllı hoparlörü bir süredir çok sessizdi. HomePod, ses ve işlevsellik açısından ikna edici olsa da, görünüşe göre çoğu Apple müşterisi için çok pahalıydı. Bu nedenle, 2020’de Apple, HomePod mini adlı daha ucuz bir sürüm tanıttı. Apple sızıntısı Mark Gurman’a göre Apple, HomePod’un yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor.

Akıllı hoparlör ve Apple TV’nin hibrit cihazı

Gurman’ın son haber bültenine göre Apple, şimdi hem sesli asistanı Siri’yi hem de Amazon Echo Studio’ya benzer bir ekranı içerecek bir hibrit cihaz üzerinde çalışıyor. Ayrıca video akışı ve yayın için Apple TV işlevlerine sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca FaceTime ile uyumlu olması beklenen görüntülü aramalar için bir kamera da bulunuyor.

Ayrıca sızıntı yapan kişi, Apple’ın HomePod mini’nin halefi üzerinde çalıştığından şüpheleniyor. Bu anlaşılabilir bir durum, çünkü şirket kesinlikle mini akıllı hoparlörünün başarısını geliştirmek istiyor.

Ikea Sonos Symfonisk akıllı hoparlör

Ikea Symfonisk, resim çerçevesi ve WiFi hoparlörün bir karışımıdır. / © SonrakiPit

Hibrit akıllı hoparlör ne zaman geliyor?

Apple, akıllı ev cihazları için hala düzenli bir ürün lansman döngüsüne sahip değil. HomePod’un ilk nesli dört yıldır piyasada, mini model ise bu yıl Kasım ayında iki yaşına girecek. Bu nedenle, Apple’ın yakın gelecekte yeni bir akıllı ev ürününü duyurması neredeyse gecikmiş durumda.

Halihazırda bir HomePod kullanıyor musunuz yoksa akıllı hoparlör ve AppleTV karışımını heyecan verici buluyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin!genel-27