TSMC kısa süre önce yılın ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarının bir kısmını yayınladı. 2022, özellikle akıllı telefonlar, arabalar ve bilgisayarlar için BT bileşenlerine olan talebin hala yüksek olmasıyla çok iyi bir başlangıç ​​yapıyor.

Bu sayede TSMC, kârının 491 milyar Yeni Tayvan dolarına, 15.62 milyar avroya ulaştığını görmekle övünebilir. Bu 2021’in ilk çeyreğinden %36 daha fazlakarının 362 milyar NT$ olduğu yer.

aynı kategoride

Yarı iletken üretmek için bir makineye genel bakış.

Buna karşılık, yarı iletken üreticileri makine sıkıntısı ile karşı karşıya

Bunlar şu an için sadece tahminler, dünyanın en büyük yarı iletken üreticisinin resmi gelirleri ay sonunda daha fazla sunulacak. TSMC’nin gelir ayrıntıları, ister otomotiv sektörü isterse akıllı telefonlar olsun, talebin durumu hakkında bize daha fazla bilgi vermelidir.

Buna yanıt vermek için Tayvanlı dev, Parti tarafından uygulanan sayısız kısıtlamaya rağmen pandemi sırasında üretiminin bir kısmını Çin’de sürdürmeyi başardı. TSMC, cips üretimini güçlendirmek için yılın başında 40 milyar avrodan fazla yatırım yapacağını açıklarken, bu rekor nakit girişi önemli bir destek olacak. Daha büyük bir üretim hacminin ötesinde, şirket, her zamankinden daha ince gravürler sayesinde çok karmaşık bileşenlere olan talebi de karşılamalıdır.

Resmi ve konsolide rakamları keşfetmeyi beklerken TSMC, Samsung’a benzer bir zil çalıyor. Güney Koreli şirket de ay sonunda resmi sonuçları sunacak, ancak şimdiden 10 milyar avro, yani 2021’in ilk çeyreğine kıyasla +%50 kar tahmin etti. Bileşen sıkıntısı sonunda insanları mutlu edecek.



genel-16