Daha önce de yazdığımız gibi Sberbank’ın mobil uygulamaları App Store’dan kaldırıldı. Bu, geçen hafta ABD tarafından Sberbank ve Alfa-Bank’a karşı yeni engelleme yaptırımlarının getirilmesinin bir sonucu olarak gerçekleşti.Uygulamaları App Store’dan kaldırdıktan sonra, halihazırda SberBank Online (veya diğer SberBank uygulamaları) yüklü olan iPhone ve iPad kullanıcıları, uygulamayı cihazdan silmedikçe herhangi bir özel değişiklik hissetmeyeceklerdir. Veya ayarları fabrika ayarlarına döndürmek veya yeni bir cihaz satın almak istemiyorlar. Ardından uygulamayı tekrar veya yeni bir Apple cihazına yükleyemezsiniz.

Rusya, Sberbank Online yüklü iPhone satmaya başladı bile

Bayiler ve diğer “girişimci” insanlar durumdan faydalanamazlardı. Rusya’da, önceden yüklenmiş Sberbank Online ile iPhone satmaya başladılar. Örneğin, Moskova için Avito’nun zaten birkaç yüz teklifi var. Fiyatlar büyük ölçüde değişir ve yarım milyon rubleye ulaşır. Bazen en yeni iPhone modeli için bile değil.

Sberbank’ın kendisi panik yapmamanızı, uygulamaları cihazlardan kaldırmamanızı ve bu hala devam ederse, SberBank Online’ın mobil cihazlar için optimize edilmiş web sürümünü kullanmanızı önerir.genel-22