Bir Ola S1 Pro modeli, yol ortasında geri çekildiğinde otomatik olarak geri vitese geçti, bir kullanıcı Twitter’dan şikayet etti. Yeni olay, elektrikli scooter’ın bazı kullanıcılar için ters moddaki bir hızlandırıcı arızasından etkilendiğini gösteren bir videonun çevrimiçi görünmesinden birkaç gün sonra ortaya çıktı. Bir Ola S1 Pro’nun aniden ters moda geçtiğini ve yan yatarken anormal derecede hızlı bir hız aldığını gösterdi. Elektrikli scooter şu anda Pune’da geçen ayın sonlarında Web’de yayınlanan bir videoda canlı olarak kaydedilen bir olayda alev alması nedeniyle soruşturma altında.

En son olayda, @Themangofellow kullanıcı adıyla giden Bengaluru’dan bir Twitter kullanıcısı rapor edildi Bir haftalık Ola S1 Pro, ortada park etmiş bir araba nedeniyle yolda geri çekerken ters moda geçti. Kullanıcı, hızlandığında scooter’ın otomatik olarak ters yöne gittiğini söyledi.

Moddaki ani değişiklik ve geri giderken hızlanan hız nedeniyle scooter dengesini koruyamadı. Kullanıcı, beklenmedik hareket sonucu hem vücudunda hem de scooter’ın kendisinde birkaç çizik olduğunu söyledi. Ancak ciddi bir yara almadan kurtulmayı başardığını söyledi.

Etkilenenler, olayın ardından Ola Electric yol yardımına ulaşmaya çalışarak scooter’ını tamire göndermeye çalıştı. Ancak 48 saat beklemesine rağmen herhangi bir yardım alamadı. Kullanıcı daha sonra servisi geri aradı, ancak scooter, aramasından iki gün sonra alındı, Twitter ileti dizisinde bulunan ayrıntılar gösteriyor.

Bir hafta sonra, kullanıcı tamir edilmediğini söylemesine rağmen, scooter geri teslim edildi. Şirket daha sonra sorunu çözdüğünü iddia etti, ancak kullanıcı olay nedeniyle tekrar binmek için kendine güveni olmadığını söyledi.

O daha sonra gönderildi Twitter’da bir Ola bölgesel servis başkanının sorunu kabul etmek ve düzeltmeyi onaylamak için kendisini aradığını söyleyen bir güncelleme.

Sorunun belirli bir Ola S1 Pro ünitesiyle sınırlı olup olmadığı şu anda belli değil.

Gadgets 360, konuyla ilgili bir yorum için Ola Electric’e ulaştı. Bu rapor, şirket yanıt verdiğinde güncellenecektir.

Ola S1 Pro’daki diğer elektrikli scooterlara benzer şekilde ters mod, kullanıcıların aracı dar bir alana kolayca park etmelerine veya bir çukura sıkıştığında çekmelerine yardımcı olmak için pazarlanmaktadır. Bununla birlikte, Ola scooter’daki modun bazı kullanıcılar için iyi çalışmadığı görülüyor, çünkü daha önce iki tekerlekli bir arabayı geri döndürmek için beklenenden çok daha hızlı görünen bir hıza ulaştığı görüldü. Şirket konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Elektrikli scooter üreticileri, herhangi bir kazayı önlemek için belirlenmiş bir hız sınırına sahiptir. Örneğin, Ather Energy geri vites modu için saatte üç kilometre ve park yardımı ile geri modu kullanırken saatte beş kilometre hız ayarladı.

Ancak, Ola Electric’in S1 Pro scooter durumunda böyle bir sınırı olup olmadığı açık değil.
genel-8