Amazon Prime’ın maliyeti, şirketin ABD aboneleri için bir fiyat artışı açıklamasından sadece aylar sonra Kanada’da artıyor.

Fiyat artışı, hizmetin 2013’te piyasaya sürülmesinden bu yana Kanadalı aboneler için ilk artışı işaret ediyor. Şu anda, Amazon yıllık abonelik için 79 dolar veya aylık 8 dolar alıyor. Fiyat artışından sonra, Kanada’daki Prime üyelikleri yıllık 99 ABD Doları veya aylık 10 ABD Doları tutarında olacaktır. Öğrenci abonelikleri bir doları 4 dolardan 5 dolara çıkaracak.

Amazon Kanada sözcüsü Andrew Gouveia şunları söyledi: Sınır fiyat değişikliğinin yeni aboneler için 8 Nisan’da, mevcut üyeler için ise 13 Mayıs’tan sonra geçerli olacağı, fiyat değişikliğinin yenileme sırasında yansıdığını görecek. Toronto Yıldızı daha önce bildirildi Haberler.

Bu yılın başlarında Amazon, ABD’deki Prime üyeliklerinin yıllık 119 ABD Dolarından yılda 139 ABD Dolarına yükseleceğini duyurdu. Aylık üyelikler ayrıca ABD’de ayda 13 dolardan 15 dolara yükseldi.

Şirket bu hafta yaptığı açıklamada, üyeler için değeri artırma yöntemleri arasında daha hızlı sevkiyat, belirli ürünlerde minimum satın alma olmadan bir günde teslimat, Prime hizmetlerinin genişletilmesi ve büyüyen Prime Video orijinal kitaplığı olduğunu belirtti.genel-2