yapmadıysan Adam McKay’in başrollerini Meryl Streep, Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence’ın paylaştığı “Don’t Look Up” filmini izlemelisiniz. Film, dünyamız için önleyici de olsa varoluşsal bir tehditten bahsediyor ve kimsenin umurunda değil gibi görünüyor.

Bir alegori olsa da, bu siyasi parça birçokları için iklim gerçeğini yansıtıyor. Umursayanlar için, bu yaklaşan tehditle en iyi nasıl başa çıkılacağı konusunda kafa karışıklığı yok.

Ama ya bir cevap tam önümüzde yatıyorsa? Bunu şaşırtıcı bir şekilde kabul et Küresel sera gazlarının %40’ı “Yapılmış Dünya”dan geliyor. Yüzde kırk, tehlikede olan şey bağlamında oldukça iyi bir rakam. Bu durumda, yukarıya, sağa ve sola bakın, çünkü cevap her yerde olabilir.

Ön ve merkez tahmini gelir 97 milyar metrekare ticari gayrimenkul. Bu büyük ayak izine ve iklim üzerindeki etkisine rağmen, farkındalık eksikliği ve gayrimenkul endüstrisinin teknolojiyi benimsemedeki yavaş hızı, yakın zamana kadar eylemi engelledi.

Buna ek olarak, iklim yatırımlarına yapılan yatırımların geri dönüşünün yanlış algılanması ve açıkçası, endüstri karbon nötrlüğü konusunda akıllı hale geldikçe aşırı bilgi yüklenmesi oldu. Neyse ki, hem alıcılar hem de yatırımcılar için iklim teknolojisinin yatırım getirisi hakkında kanıtlar ortaya çıkıyor – “Yapılmış Dünya”yı karbon nötr bir döneme sokmak için çok önemli olabilecek kanıtlar.

Yeşil yeşile çevirir

Söylediği gibi, para kazanmak için para harcamanız gerekir. Jones Lang LaSalle’e (JLL) göre, konu gayrimenkulün iklim ayak izini azaltmak olduğunda, yol LEED ve BREEAM gibi yeşil sertifikaları mümkün kılan teknolojileri benimsemekle başlıyor.

Bir dizi sonuç arasında, JLL’nin raporu, yeşil sertifikaların %6 kira primi ile sonuçlanır ticari gayrimenkul ve %8 satış primi için. Ancak iklim değişikliğinin kabul edilmesi ve iklim teknolojilerinin etkinliğinin farkındalığı sadece bir başlangıç. Nereden başlayacağınızı bilmek kendi zorluklarını da beraberinde getirir.

Bu yatırım getirisinin kilidini açmak için mülk sahipleri verimli aydınlatma, yeniden tasarlanmış soğutma ve ısıtma sistemleri ve elektrik ayak izini azaltan sistemler gibi bir dizi maliyet tasarrufu sağlayan teknolojiyi hayata geçirdi. Sonuçta, bir LEED sertifikası almak için binaların enerji, su, atık, ulaşım ve kalite dahil olmak üzere çeşitli kategorilerdeki metrikleri birleştiren bir performans puanına ulaşması gerekiyor.

Uyum sağlamak için teknoloji, LEED’in hedef kategorileri genelinde ölçümleri iyileştirmek için bina yaşam döngüsünün parçalarını tasarlama, inşa etme ve güçlendirme değer zinciri boyunca çapraz olarak ortaya çıktı. Fırsatı ortaya çıkarmak için her noktada yatırımlarla ilgili özel hususlar ortaya çıkıyor.

Gayrimenkul değer zinciri boyunca iklim teknolojisi çözümleri.

Gayrimenkul değer zinciri boyunca iklim teknolojisi çözümleri. 1Cove.Tool başına tahmini; 2New York Times “New York’un Gerçek İklim Mücadelesi: Yaşlanan Binalarını Onarmak”; 3Enerji Bakanlığı’nın “Bina Analitiği için İş Durumunun Kanıtlanması”. Resim Kredisi: SVB Sermaye.

tasarım ve yapım

İdeal, karbonsuz bir dünya sıfırdan inşa edilebilir. Cove.Tool ve Juno Residential gibi kanıtlanmış teknolojiler, binaların nasıl tasarlandığından ve hangi malzemelerden yapıldıklarından başlayarak, bu cesur yeni enerji verimliliği dünyasını mümkün kılmak için ortaya çıkıyor.genel-24