TechCrunch’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini her gün PT 3’te gelen kutunuza almak için buradan abone olun.

8 Nisan 2022 Cuma Günlük Crunch’a hoş geldiniz! Bugün Haje, Christine bütün gün konuşup yazarken, çoğunlukla en son IPCC raporunu okuyor ve avuç dolusu anti-anksiyete ilaçlarını yutuyor.

Gezegeni kurtarmanın yanlış bir şey olduğu ortaya çıkarsa, onu daha sonraki bir tarihte her zaman yakmayı seçebiliriz. O zamana kadar, topluca yardım etmeyi deneyebilir miyiz?

Bu neşeli notta, hafta sonunuz uygun miktarda doğru türde sürprizler içerebilir. – Christine ve hac

TechCrunch İlk 3

  • Yöneticiler Better.com ile yollarını ayırıyor: CTO Diane Yu, dijital ipotek kredi kuruluşunun bu hafta başlarında sunduğu gönüllü ayrılma planında yer almayı kabul eden çalışanlar arasında yer alıyor, ancak kendisinin danışman olarak kalacağını bildiriyoruz. Yu, Comcast’te benzer bir görevden ayrıldıktan sonra Ocak 2021’de şirkete katıldı. Haber, Better.com’un 900 çalışanını işten çıkardığı Aralık toplantısında neler olduğunu tartışan dünkü hikayeyi takip ediyor.
  • 5. koridorda son aşama yavaşlama!: Bu haftanın başlarında, Alex Wilhelm ve Anna Heim küresel risk sermayesine bir göz attılar ve sonraki aşama yatırımlarının azaldığını gördüler. Alex tekrar geri döndü, bu sefer geç aşamadaki anlaşmalarda neler olduğuna ve burada ne tür bir yavaşlamadan bahsettiğimize dalıyor. Doritos’un son torbasını almak için cips koridorunda bir galon sütü bırakmak gibi, ileride alınması gereken bazı zor kararlar olacağını düşünüyor.
  • Didi, Güney Afrika’yı dikiz aynasına yerleştirdi: Çinli araç çağırma devi Didi Chixung, bugün parmağını uzatıyor ve Güney Afrika’dan bir araç kapıyor. Şirket, ayrılış için belirli bir neden vermedi, ancak ülkedeki bir yıl süren yolculuğunun erken saatlerde bazı hız çarpmalarına çarptığı görülüyor.

Startup’lar ve VC

Tesla güzel ve hepsi, ancak şirket EV’leri finansal olarak erişilebilir kılmakla suçlanamaz. EV sevenler için harika bir haber, o zaman: Vietnamlı EV şirketi Vinfast, halka arz sürecinde hızlandırıcıya yaslanıyor ve GM, Hyundai ve Kia’nın tekliflerinin yanı sıra yeni nesil uygun fiyatlı elektrikli araçlar vaat ediyor. Ben, birincisi, gaz meraklıları geçmişte kalana kadar sabırsızlanıyorum.

Dört farklı kıtada yaşadım ve 2022’de uluslararası para göndermenin hala buralarda kimin sorumlu olduğunu merak ettiren “çözümlerle” dolu bir endüstri olması beni çileden çıkarıyor. SwooshTransfer, “işlemleri basit hale getirmek” için bu sorunu bir kez ve herkes için çözmek için milyonlarca dolarlık bir melek turu topladı. Kimse onlara Wise, Xe, Western Union, WorldRemit, HiFX, Remitly, OFX, MoneyGram, Xoom veya halihazırda piyasada bulunan diğer düzinelerce iyi finanse edilmiş şirketten bahsetmez.

Başka neleri kaçırmış olabileceğinizi görmek için hızlı bir tur atalım:

Girişiminizin yeterli pisti var mı? Dikkate alınması gereken 5 faktör

Resim Kredisi: yasemin merdan (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Erken aşamadaki girişiminizin 2023 sonbaharına kadar yetecek kadar nakit parası yoksa, bir sorununuz olabilir.

Melek yatırımcı Marjorie Radlo-Zandi, genel bir kural olarak, “tohum aşaması ve Seri A aşaması şirketleri en az 12 ila 18 aylık bir piste sahip olmayı planlamalıdır” diyor.

TAM’ın hesaplanmasıyla ilgili son sütununun devamında, yanma oranı hesaplayıcısını ve eldeki nakit parayı yönetmek için beş ipucu paylaşıyor.

“Öngörüler faydalıdır,” diyor, “ama beklenmedik sorunları veya fırsatları hesaba katamazsınız.”

(TechCrunch+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin öne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. Buradan kaydolabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

Microsoft sütununa bir çetele koyun. Rus devlet destekli bilgisayar korsanlığı grubu APT28’in daha kapsamlı bir soruşturmasının üzerinden altı yıl geçen Microsoft, bu hafta, Rus askeri istihbaratı tarafından işletilen ve Ukrayna’daki kurumları hedef almak için kullanılan grubun etki alanlarına başarıyla el koyduğunu duyurdu.

Spotify bugün bize biraz TikTok havası veriyor. Akış hizmeti, test etmekte olduğu başka bir yeni keşif özelliğiyle devrede. Bu sefer “bir kişiselleştirilmiş besleme Uygulamanın ana ekranında, kullanıcıları bir tuval döngüleri beslemesi aracılığıyla yeni müziklerle tanıştırır (diğer bir deyişle, belirli şarkıları dinlerken görünen GIF’ler – Olivia Rodrigo’nun ‘Brutal’ına, örneğin parçalanan bir pastanın döngüsü eşlik eder. ).” Bu, podcast’ler için geçen haftaki “sesli haber beslemesi” testini takip ediyor.

Twitter, Twitter, Twitter! Jan’ın şu anda sosyal medya devini tartıştığı için gözlerini Marcia’ya çevireceğini biliyoruz. bir kez daha bu hafta, ama bundan bahsetmemek için çok fazla şey var. Twitter, alt metin özelliğine yeni eklemeler yaptı (alt metinli resimler, resmin köşesinde bir “ALT” rozeti içerecektir) ve artık tweet’lerden etiketinizi kaldırabilirsiniz (bunu kişisel almamayı öğrenmemiz gerekecek) ).

İşte bugün için okuma listenize ekleyeceğiniz diğer hikayeler:

  • Apple’ın uygulama izleme şeffaflığı araştırması, rekabet endişeleri doğuruyor: Natasha Lomas, Apple’ın geliştiricilerin uygulama kullanıcılarını izlemek için izin istemesinin, izlemenin gerçekten daha zor olmasına neden olduğunu gösteren bazı çalışma sonuçlarını açıkladı. Ve birçok uygulama, kullanıcının bunu yapmamasını istemesine rağmen hala izleme verileri topladı.
  • Google Pixel kullanıcıları, sevinin!: Google, Pixel telefonların kendi kendine onarımı için bazı araçlar sunmak üzere iFixit ile birlikte çalışıyor. Kitler bu yıl içinde piyasaya sürülecek ve pillerin, ekranların ve kamera modüllerinin değiştirilmesi gibi yaygın onarımlar için tüm sabitlemeleri içerecek. Listede bir sonraki, Chromebook’lar.genel-24