Lego Kraliçesi Amidala, Lego Star Wars: The Skywalker Saga'dan bir sahnede ellerini kenetliyor

Gerçek Kraliçe Amidala lütfen ayağa kalkar mı?
Ekran görüntüsü: TT Games/Warner Bros.

Dokuzunun hepsini oynamaktan çok uzak değilim Yıldız Savaşları bu haftaki filmler Lego Star Wars: Skywalker Efsanesiama şimdiden ikna oldum kesin franchise alır tek bir nedenden dolayı: Padmé Amidala’nın en iyi hilesi sakallı bir adam olmak.

Oyunun uyarlamasını oynamak Hayalet Tehdit ve Klonların Saldırısı bu hafta, sık sık kendimi Skywalker Efsanesi‘ın bir dakikalık şaka yaklaşımı Yıldız Savaşları. Ama ilk iki prequel’de yinelenen bir şaka beni neşeyle güldürmeye devam etti: Amidala’nın oyunun zirvesindeki ünlü “açığa çıkma” sahnesi. Hayalet Tehditburada Padmé’nin filmin büyük bir kısmı için saray kıyafetleri giydiğini duyurdu. onun tuzak hizmetçileri. tabiki hemen hemen aynı Lego Yıldız Savaşları… yoluyla Spartaküs:

Harika bir küçük şaka ama Padmé’nin muhteşem kırmızı elbisesindeki rastgele sakallı Lego ahbap tamamen memnun. Özellikle Skywalker Efsanesi bu anın ötesinde biraz taahhütte bulunmaya devam ediyor. O, filmin can alıcı savaşı sırasında Nute Gunray’in dikkatini dağıtmak için sarayda ortaya çıkan ve Padmé’nin gemisi Coruscant’a indiğinde daha da komik olan bir tuzaktır. Klon SaldırısıAçılışta, bombalama sırasında patlayan yem o (tabii ki o iyi – insanlar gözle görülür şekilde ölmezler). Lego Yıldız Savaşları ara sahneler, çok uzaklardaki galaksinin en genç hayranları için bir oyundur).

Bu onun tüm oyuna katkısı, belki de en fazla birkaç dakika, ama ne zaman oynasam bir çocuk gibi kıkırdamamı sağlayan tek tutarlı şeydi. Lego Yıldız Savaşları her zaman şeylerin aptal tarafına yaslandı ve bir sürü saçma sapan görsel şaka yaptı. Ve şüphesiz geri kalanı Skywalker Efsanesi en az bunun kadar komik koşu parçaları olacak. Ama bana bunu sürekli olarak hatırlatan tek şeydi, kendini her şeye sevgiyle adamıştı. Yıldız Savaşları gibi bir şey Skywalker Efsanesi – ve gerçekten sevgiyle adanmıştır Yıldız Savaşları bir bütün olarak – bu Yıldız Savaşları gerçekten de bazen kendini ne kadar çileden çıkaracağını bildiğinde en iyi halinde.

One of Lego Star Wars' başlıklı makale için resim  En Aptal Gags Bana Star Wars'u Bu Kadar Ciddiye Almamamı Hatırlattı

Ekran görüntüsü: TT Games/Warner Bros.

gibi bir eğilimimiz var. Yıldız Savaşları hayranları (ve gerçekten, genel olarak inekler), biri sevdiğimiz bir şeyle dalga geçerse savunmaya geçmek için. Ya da Allah korusun, birileri bu uzay gemileri ve lazer kılıçlı sihirli hippiler dünyasını almaz. gerçekten yeterli. Nihayet, Yıldız Savaşları bizim için çok şey ifade ediyor– bu destansı, kapsamlı, çok kuşaklı isyan ve direniş hikayesi, iyilik ve kötülük için bitmeyen savaş – sanki yatırımımıza değdiğini kanıtlamak için onu ölümüne ciddiye almaya meyilliyiz. Yıldız Savaşları modern çağın en büyük ve en sevilen pop kültür devlerinden biri olarak zaten yeterince ciddiye alınmadı. Onu memleyip kendimiz alay etsek bile, bunu yapan başka biri sevdiğimiz bu şey etrafında inşa ettiğimiz o ölümcül dünya görüşüne saygısızlık etmiş olur.

Lego Yıldız Savaşları tüm bunları görmezden gelir. Elbette, Padmé’nin hizmetçilerine sakallı bir adam koyun! Obi-Wan nedenini merak etsin onun ışın kılıcı Darth Maul ile ilk karşılaştığında iki bıçağı yok! Lanet olsun, Naboo’nun reaktörüne düşmeden önce Sith çırağının hala yaşayan kafasını bir basketbol ağına sokmasını sağlayın! seviyor Yıldız Savaşları o kadar ki, elinden gelen her fırsatta şakalaşmaktan ve alay etmekten başka bir şey yapamıyor. Yıldız Savaşları iyi ve kötü yönlerden sıklıkla saçmadır. Bazen bunu kendimiz kabul etmek istemesek bile, genellikle oldukça komiktir. Lego Yıldız Savaşları derin ve anlamlı, etkili ve güçlü olarak yüksek tuttuğumuz bu hikayenin anlarını tasvir ederken bile, işin o kısmını saklamaya çalışmıyor. Bir şey varsa, o anlarda en aptalca oluyor, sanki bizi kibirli yükseklerden aşağı çekmek ve şakayı almamızı hatırlatmak için. Yıldız Savaşlarısonuçta eğlenceen ciddi haliyle sevsek biles, özellikle ondan daha iyisini istediğimizde bile.

Elbette, Padmé’nin en tutarlı korumasını, sevgili seçilmiş hükümdarı gibi giyinmeyi seven Noel Baba sakallı bir adam yapın. Neden? olduğu gibi Yıldız Savaşları dünyadaki tüm ışın kılıçları, X-Wing’ler, ödül avcıları ve İmparatorluklar gibi, özellikle de seni güldüren.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsin yenisini buradan al.genel-7