Analitik firması IDC’ye göre 2021’de katlanabilir telefonlar toplam akıllı telefon satışlarının yalnızca yüzde 0,5’ini oluştursa da, segmentteki büyüme oldukça etkileyiciydi ve satışlar yıldan yıla yüzde 264 artarak 7,1 milyon adede ulaştı. Çinli şirket vivo harekete geçmek istiyor ve muhtemelen ilk bükülebilir telefonunu piyasaya sürecek. X Katlama, bu ay sonra.
DSCC’ye göre katlanabilir akıllı telefon gelirleri 2021’in dördüncü çeyreğinde yıllık bazda yüzde 342 artarak 5,8 milyar dolara yükseldi ve Samsung bunun yüzde 92’sini oluşturdu. İlk nesil katlanabilirleriyle karşılaştırıldığında, Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3’ü çok büyük bir gelişme, ancak hala iyileştirme için çok yer var. Örneğin, Fold 3’ün ana ekranında hala kırışık var ve katlandığında menteşede de bir boşluk var.

Telefon daha iyi kameralara sahip olacak ve bu da en iyi katlanabilir telefonların etkileyici kamera özellikleri yoktur. Telefonun ayrıca daha iyi bir kapak ekran en-boy oranına sahip olması bekleniyor, bu da yine bir artı puan olurdu çünkü herkes Z Fold 3’ün uzun ve ince ön ekranını sevmezdi. X Fold’un ayrıca daha güvenilir bir parmak izi okuyucusuna sahip olması muhtemeldir.

Bunun da ötesinde, telefon, kalınlık ve kırışık oluşumuna yardımcı olabilecek bir su damlası menteşe özelliğine sahip olabilir. Kapak tarafında, Samsung’un menteşesi kadar dayanıklı olmayabilir.

İlk olarak, ahizenin panel altı kamerası olması pek olası değil. Elbette, Z Fold 3’ün ekran altı kamerası o kadar etkileyici değil, ancak yine de son teknoloji bir özellik ve aynı zamanda çok yakından bakmadığınız sürece kusursuz bir ekran yanılsaması veriyor. İkincisi, X Fold’un ekranı, Fold 3’ün güç tasarruflu ekranı kadar iyi olmayabilir. Eko 2 OLED paneli.
Bunun dışında üretim hacmi, fiyat ve bulunabilirlik sorunu da var. Samsung şimdi üretimi artırdı ve bu, Güney Koreli şirketin bükülebilir telefonlarının fiyatını düşürmesine izin verdi. Öte yandan, vivo X Fold muhtemelen sınırlı miktarlarda üretilecek ve fahiş fiyatlara sahip olabilir.
Daha önceki raporlara inanılırsa, X Fold, Z Fold 3 tarzı bir telefon olacaktır. 8,03 inç 120 Hz iç ekran ve 6,5 inç kapak ekranı. Cihaz Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yongası tarafından desteklenecek ve 4.600 mAh pil içerecek. vivo, cihazı tanıtmaya başladı ve 28 Mart’ta resmi olarak tanıtabilir.telefon-1

Bir yanıt yazın