Amazon çalışanları, Cuma günü Alabama, Bessemer’deki bir deponun üçüncü katında duman olduğunu düşündükleri için tam olarak uyarılmadığını iddia ediyor. Perakende, Toptan ve Büyük Mağazalar Birliği (RWDSU) (aracılığıyla Giriş). Üçüncü kattaki işçilere dışarı çıkmaları, ücretsiz gönüllü izin almaları ve tahliye etmeleri söylenirken, diğer katlardaki çalışanların tesise yayılan tanımlanamayan bir buhar olarak çalışmaya devam ettikleri iddia edildi. “Dumanın” daha sonra, arızalı bir kompresörden gelen buharlaşmış yağ olduğu bulundu.

RWDSU’nun olayların zaman çizelgesine göre, üçüncü kattaki işçiler 13:30 civarında tahliye edildi. Saatler sonra, birinci kattaki işçiler duman benzeri maddeyi görmeye başladılar ve 17:45’e kadar tahliye etmediler. Bir yangın alarmından, yöneticilerden veya Amazon’un çalışanlarıyla iletişim kurmak için kullandığı Go ekranları ve A’dan Z’ye uygulaması aracılığıyla hiçbir bildirim almadıkları ve yalnızca daha fazla çalışan durumu öğrendiğinde tahliye etmeyi bildikleri bildirildi.

Dışarı çıktıklarında, RWDSU “sınırlı” polis ve itfaiye varlığının olduğunu söylüyor. Gece vardiyası 19:00’da varmaya başladığında, çalışanlara binadaki “bulutluluğa” rağmen içeri girmeleri ve çalışmaya başlamaları söylendi.

Bessemer lokasyonunda bir Amazon depo çalışanı olan Isaiah Thomas, RWDSU’ya “İlk başta, gözlüklerimin bulaştığını düşündüm, ancak sonra hava daha kalınlaştı ve iş arkadaşım bunun duman olduğunu düşündüğünü ve gitmemiz gerektiğini söyledi” dedi. . “Herkesin kafası çok karışıktı ve bilgi eksikliği bizi çok güvensiz hissettirdi… O kadar uzun süre ne soluduğumu bilmiyorum ve bugün hala iş yerinde olup olmadığını da bilmiyorum. ”

RWDSU, işçilerin o zamandan beri durumu İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi’ne bildirdiklerini ve “daha fazla araştırma beklediklerini” söyledi. Dumanın muhtemelen buharlaşmış yağ olmasına rağmen, herhangi bir sağlık riski oluşturup oluşturmadığı belirsizliğini koruyor.

Amazon sözcüsü Kelly Nantel, RWDSU’nun iddialarını “yanlış” olarak nitelendirdi. Giriş. Nantel çıkışa, “Bir hava kompresörü arızası, ekipmandan duman çıkmasına neden oldu” dedi. “Çok dikkatli davranarak tesisi tahliye ettik ve yerel itfaiyeyi aradık, o da olaya müdahale etti ve bölgeyi hızla değerlendirdi ve temizledi. Kimsenin yaralanmadığı için müteşekkiriz ve Bessemer İtfaiyesinin hızlı eylemlerini takdir ediyoruz.”

Sınır Amazon’a ve RWDSU’ya bir yorum talebiyle ulaştı, ancak hemen geri dönmedi.

Amazon’un Bessemer deposundaki işçiler uzun süredir sendikalaşmak için mücadele ediyor. Geçen Şubat ayında çok sayıda işçinin sendikalaşmaya karşı oy kullandığı bir sendika seçimi yaptı. Ancak sendika organizatörleri, Amazon’un işçilerin oy pusulalarını kullanmak için kullandıkları bir posta kutusuna erişimi olduğunu iddia ederek Amazon’u seçimlere karışmakla suçladı. Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu daha sonra Amazon’un ABD iş yasalarını ihlal ettiğini belirledi ve bu yılın 4 Şubat’ında başlayan yeni bir oylama çağrısında bulundu ve Cuma günü sona erdi – tıpkı JFK8 adlı bir Amazon Staten Island, New York deposu için sendika oylamasının başlaması gibi. Ayrı bir Staten Island deposu olan LDJ5 de 25 Nisan’da oylamaya başlayacak.genel-2

Bir cevap yazın