Сomscore Corporation’ın Rusya temsilciliği başkanı Sinema Sahipleri Derneği’nin (AVK) bir üyesi olan Roman Isaev, Rusya’daki sinemaların yarısına kadarının, hükümet destek önlemlerinin yokluğunda yaza kadar kapanabileceğini söyledi.

Artık ülkedeki hemen hemen tüm sinemalar, yeterli sayıda film olmaması nedeniyle azaltılmış salon sayısı ve azaltılmış çalışma günü ile çalışmaya çoktan geçti. Daha önce sinemalarda geçmiş yılların Rus filmleri, Sovyet ve yabancı klasiklerin yanı sıra Bollywood, Güney Kore ve Latin Amerika filmlerinin gösterileceği bildirilmişti.Chelyabinsk sinemalarında Hollywood prömiyerlerinin iptal edilmesinden sonra “Brother” ve “Brother-2” filmlerini yeniden gösterime başladılar. Ayrıca diğer yerli filmlerin de büyük ekranlarda gösterilmesi planlanıyor: “Ofis Romantizmi”, “Kör Adamın Blöfü”, “Salyut-7”, “Beni Acıtmıyor”.

Bazı sinemalar şimdi kapanmaya başlayabilir. Ve ne yazık ki, federal ağlardan birinin St. Petersburg’daki sinemalarından birini kapattığı vakaları zaten görüyoruz, bu vakalar artık artacak. Sinemalar maalesef kapanacak ve gelecekte yaza kadar sert önlemler alınmazsa Rusya’daki sinemaların yarısına kadar kapanabilir.


Roman Isaevgenel-22

Bir cevap yazın