Akademi, şimdiye kadarki en düşük reytingli yayınından bir yıl sonra, izleyicileri geri getirmenin ve daha genç izleyicileri izlemeye ikna etmenin yollarını arıyor. A THR18-34 yaş arası yetişkinlere yönelik /Morning Consult anketi, bu yaş grubunun gerçekten ne istediğine ışık tutuyor.

Akademi’nin sekiz kategoriyi önceden kaydetme seçimi tartışmalara yol açtı, ancak genç izleyiciler arasında popüler olduğunu kanıtlayabilir, yüzde 66’sı en iyi ödüllerin – en iyi erkek oyuncu, kadın oyuncu, yönetmen ve film – katılmak için önemli bir neden olduğunu bildiriyor. Sevdikleri bir sanatçıyı izlemek güzeldi. yüzde 46 bir diğer önemli neden, yüzde 39 ise kırmızı halı modasını önemli bir neden olarak sıraladı. Ayrıca, yayın sırasında film fragmanlarının piyasaya sürülmesi için de destek var ve yüzde 57’si fikri güçlü bir şekilde veya bir şekilde destekliyor.

Bu yılki yayın, Twitter’da hayranlar tarafından oylanan bir filmi tanıyacak, ancak ankete katılanların sadece yüzde 13’ü bu olasılık hakkında çok heyecanlıyken, yüzde 31’i hiç heyecanlı değil. Ancak, 2018’de Akademi’nin alayla karşı karşıya kaldığı, ardından kararını tersine çevirdiği popüler film Oscar’ı, yüzde 56 oranında güçlü veya kısmen desteklenerek daha fazla coşku buldu.

Kötü haber şu ki, bu demoda çok azı düzenli Oscar izleyicisi, sadece yüzde 6’sı her zaman izlediklerini ve sadece yüzde 11’i Regina Hall, Amy Schumer ve Wanda Sykes’ın ev sahipliği yaptığı bu yılki yayını izleyeceklerini söylüyor. Toplantı sahipleri, genel olarak, katılımcıların yüzde 30’u tarafından izlemek için güçlü bir neden olarak gösteriliyor.

Kaynak: 23-25 ​​Şubat tarihleri ​​arasında 2.210 yetişkinden oluşan ulusal bir örneklem arasında gerçekleştirilen THR/Morning Consult anketi

Tembel yüklenen resim

Steve Granitz/WireImage, Amy Sussman/Getty Images, Gregg DeGuire/WireImage, Kevin Winter/Getty Images, Steve Granitz/Getty Images, Pascal Le Segretain/Getty Images, Rich Fury/Getty Images, Paras Griffin/Getty Images, Dimitrios Kambouris/ Getty Images, Warner Bros için Alexander Tamargo/Getty Images, Roy Rochlin/Getty Images, Gareth Cattermole/Getty Images, Samir Hussein/WireImage, Dominik Bindl/Getty Images.

Bu hikaye ilk olarak The Hollywood Reporter dergisinin 23 Mart sayısında yayınlandı. Abone olmak için buraya tıklayın.sinema-2

Bir cevap yazın