Kirk, Spock ve Ilia'nın yüzleri uzayda prizmatik bir gökkuşağında belirir.

resim: olağanüstü

2001 yılında geri döndük, Yıldız Savaşları hayranlar bir yönetmenin payını almaktan çok memnundu Uzay Yolu: Sinema Filmi, DVD’de gelişmiş görsel efektlerle. Yönetmen Robert Wise’ın ilk başta sinemalara aceleyle geldiğini hissettiği ve kesinlikle eksik görsel efektlere sahip olduğu bir film için, filmin remaster versiyonu bir nimetti. Şimdi, 20 yıldan fazla bir süre sonra, yürüyüş hayranlar tekrar sevinebilir, çünkü yönetmenin kurgusu sonunda 4K Ultra HD-Ve hepsi bu değil.

Buna yapımcı David C. Fein, koruma uzmanı Mike Matessino ve görev için Paramount arşivlerini taramak üzere özel efekt uzmanlarından oluşan bir ekip oluşturan geri dönen görsel efekt süpervizörü Daren Dochterman sayesinde 4K olarak yeniden yaratılan yukarıda bahsedilen görsel efektler de dahildir. . Bir araya getirmek (veya yeniden birleştirmek, sanırım) altı aydan fazla sürdü, ancak sonuç, ilkinin en iyi görünen versiyonu oldu. Yıldız Savaşları film hiç. Cidden, şuna bir bakın:

Özellikle harika olan şey, Director’s Cut’ın bu yeni versiyonunun, bir zamanlar sonsuza dek kaybolduğu düşünülen filmden silinmiş sahneleri içermesi. Fein, “20 yıl önce olmasını istediğimiz silinmiş bir sahne var” dedi. StarTrek.com. “Bunlar mühendislikte Ilia, Scotty ve Decker’dı. 20 yıl önce bazı görüntüleri bulduk ama ses yoktu, bu yüzden sahneyi göstermenin gerçekten bir anlamı yoktu. Ama insanların sonsuza kadar görmek istediği üç ya da dört sahne var. Bu yüzden o görüntüleri yeniden aktardık… ve öğrendik ki [director] Bob [Wise] sahne için diyaloğu döngüye aldı. Şimdi bu sahne fiziksel medya yayınına ve diğerlerine dahil edilecek, çünkü birkaçını tekrarladı. Ve harika olan başka önemli sahneler bulduk.”

Paramount+ yayın hizmetine abone olan hayranlar, bu gelişmiş sürümü ilk kez kontrol etme şansına sahip olacaklar, çünkü remasters filmi, bir aydan kısa bir süre sonra, 5 Nisan’da orada gösterime girecek. Yıldız Savaşları“İlk İletişim Günü.” Abone değil misiniz? Neyse ki film, Fathom Events’in yardımıyla 22 ve 25 Mayıs’ta sinemalara geri dönecek. Tiyatroya da gidemiyor musun? Filmi, henüz duyurulmamış bir dizi ekstrayla, Eylül ayında Blu-ray biçiminde satın alabileceksiniz.

Yönetmenin Kesilmiş veya Hayır, Uzay Yolu: Hareketli Resimler Lara sahip konular– en büyüğü, temelde 20. yüzyılın duygusal bir versiyonunun başrolde oynadığı “The Changeling” adlı TV bölümünün tekrarı. yolcu uzay sondası—fakat film seriyi o kadar canlandırdı ki, Bir sonraki nesil ve sayısız yürüyüş şu an yayında olan dizi. Tekrar izlemeye değer ve eğer bunu yapacaksanız, kesinlikle izlemeniz gereken versiyon bu.


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsin yenisini buradan al.genel-7

Bir yanıt yazın