CD Projekt RED, The Witcher serisindeki yeni bir oyunun şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu duyurdu. Son zamanlarda oyunun web sitesinde bir blog aracılığıyla duyuruldu. Bir Witcher oyunuyla ilgili herhangi bir söylenti veya haber olmadığı için bu duyuru beklenmedikti.

Yeni Witcher Oyunu: Şimdiye Kadar Bildiklerimiz

Duyuruda belirtildiği gibi oyun, aynı adlı romanlara dayanan Witcher serisinde yeni bir destan başlatacak. Dolayısıyla bu oyunda en sevdiğimiz Witcher Geralt of Rivia’yı göremeyebiliriz. Ama sonra tekrar, Geralt tam anlamıyla ‘The Witcher’ yani onu henüz sayamayız.

Belki de Geralt’ın himayesindeki Ciri’nin maceralarını görebiliriz. Geralt ve Ciri’yi değiştirilebilir karakterler olarak da oynayabiliriz. Bunu The Witcher 3’te yapabilirdik, ancak yalnızca belirli hikaye görevlerinde Ciri olarak oynayabilirsiniz. Bir arka plan, tercihen Geralt’ın akıl hocası ve öğretmeni Vesemir’den de harikalar yaratabilir. Ne olursa olsun, kesinlikle iyi bir hikayenin içinde olacağız.

Duyuruya göre yeni Witcher oyunu Unreal Engine 5 kullanacak. Bu, The Witcher 2 ve 3’teki RED Engine ile yakın zamanda piyasaya sürülen Cyberpunk 2077’nin kullanılmayacağı anlamına geliyor. Unreal Engine 5’in kullanımı, Epic Games ile çok yıllı stratejik bir anlaşmanın parçası. Yeni oyun aynı zamanda Unreal Engine 5’i geliştirmek için de kullanılacak.

Epic Games ile yapılan anlaşma, yeni oyunun Epic Games Store’a özel sınırlı bir süre ile sonuçlanabileceğini düşündükleri için oyuncuları endişelendirdi. Ancak, bir tweet’e yanıt olarak, resmi Witcher hesabı, oyunun tek bir mağazaya özel olmayacağını doğruladı.

İşte bu noktada Witcher serisinin yeni bölümü ile ilgili elimizdeki tüm bilgiler bu kadar. Ancak gelecekte bununla ilgili bazı gizli bakışlar veya haberler bekleyebiliriz.

Bu haber hakkında ne düşünüyorsun? Yeni Witcher oyunu için heyecanlı mısınız? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın!oyun-5

Bir yanıt yazın