2010 yılında yayın hayatına başlayan kanalına 10,6 milyonun üzerinde abonesi bulunan Rusya'nın en popüler YouTuber'larından biri olan Maxim Golopolosov.

YouTube, Rusya’daki içerik oluşturucuların videolarında görünen çoğu reklamdan para kazanmasını engelledi. Ancak önemli bir uyarı var: Rusya’daki YouTube içerik oluşturucuları, herhangi biri istediği zaman teorik olarak hala para kazanabilir. Rusya dışında videolarında reklam izliyor.

YouTube ve kardeş şirketi Google (her ikisi de Alphabet’e aittir), önce Rusya’daki tüm reklamları askıya aldı geçen hafta Rus hükümeti teknoloji devinden 24 Şubat’ta başlayan Ukrayna’nın işgali ile ilgili ülkede herhangi bir reklama izin vermeyi durdurmasını istedikten sonra. Ancak YouTube Perşembe günü bir adım daha ileri giderek Rus içerik oluşturucuların büyük bir yüzdeden para kazanmasını engelledi. onların izleyicilerinden.

“Yakın zamanda Rusya’daki tüm Google ve YouTube reklamlarını duraklattık. YouTube’dan bir sözcü Perşembe günü erken saatlerde e-posta yoluyla Gizmodo’ya verdiği demeçte, bir takip olarak, bu duraklamayı şimdi Rusya’daki izleyiciler için YouTube Premium, Kanal Üyelikleri, Süper Sohbet ve Ürünler dahil olmak üzere tüm para kazanma özelliklerimizi kapsayacak şekilde genişletiyoruz” dedi.

Sözcü, “Bu, Rus içerik oluşturucuların Rusya’daki izleyicilerin içeriklerinden para kazanamayacakları, ancak yine de Rusya dışındaki ülkelerdeki kullanıcılara gösterilen reklamlardan ve diğer para kazanma ürünlerinden para kazanabilecekleri anlamına geliyor” dedi.

YouTube, ülkenin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’daki faaliyetlerini durduran ilk şirket olmaktan çok uzak. McDonald’s’tan Ikea’ya herkes operasyonları durdurdu ve Rus hükümeti bunun yollarını araştırıyor. varlıkları ele geçirmek piyasadan ayrılan yabancı şirketlerin

Sony ayrıca Çarşamba günü geç saatlerde Rusya’da oyun konsollarının satışını durduracağını ve Playstation Store’un artık kullanılamayacağını duyurdu. ülkedeki oyuncular.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, 24 Şubat’tan bu yana Ukrayna’dan kaçan 2,3 milyondan fazla mülteciyle Vladimir Putin’in yarattığı insani bir felaket oldu. Birleşmiş Milletler. Bu mültecilerin yaklaşık 1,4 milyonu şu anda, güvenlik bulmaya çalışan kadın ve çocukları son derece sıcak karşılayan Polonya’da. Ukrayna’nın adamları hala kanunen ülkede, Rus işgaline karşı savaşıyorlar. Ve savaşın ne zaman duracağı belli değil.

Rus ordusu Çarşamba günü Ukrayna’nın Mariupol kentinde bir doğum ve çocuk hastanesini vurarak en az 17 kişiyi yaraladı ve biri çocuk üç kişiyi öldürdü. BBC.

Batılı şirketlerin Rusya’dan toplu çıkışı Putin’in Ukrayna’yı fethetme kampanyasını durdurmasını sağlayacak mı? Bu pek olası görünmüyor. Ama bu noktada Putin’in ne düşündüğü gerçekten kimsenin tahmininde değil. Birçok kişi, ABD istihbarat topluluğunun uyarılarına rağmen Putin’in Ukrayna’yı işgal edeceğinden şüphe duyuyordu. Ama her şey en başından belliymiş gibi görünüyordu. Hepsinin kampa gitmesi için sınırda 100.000 asker sıraya dizilmez. Bazı şeyler saklanamayacak kadar büyük, özellikle tüm bunlarla gökyüzündeki gözler.genel-7

Bir cevap yazın