Açıklanmayan bir fiyat için, Kurs Kahramanı satın aldı karalama, akademik yazı için bir düzeltme ve düzenleme hizmeti. Bu, Course Hero’nun CliffNotes, LitCharts, QuillBot ve Symbolab dahil olmak üzere bir dizi satın almadaki en son anlaşmasıdır – tümü, edtech platformunun 1,1 milyar dolar değerinde olduğunu gören bir çift finansman tarafından desteklenmektedir.

2012 yılında kurulan Scribbr, düzenlemelerden notlara ve netlik kontrollerine kadar çeşitli hizmetler sunan 700 editörden oluşan uluslararası bir ağa sahip olduğunu söylüyor. Anlaşma, Scribbr Hollanda merkezli bir işletme olduğu için Course Hero’nun Avrupa’daki ayak izini genişletmesine yardımcı olacak. Genel olarak, Scribbr’in odağı özellikle Course Hero’nun 2021 Quillbot satın alımını tamamlıyor. yazmayı netleştirmeye yardımcı olan bir AI aracı bu biraz Grammarly’yi andırıyor.

Kurs Kahramanı CEO’su Andrew Grauer şirketinin misyonunun, öğrenciler için aşırı düzeyde özgünlük içeren bir soru-cevap platformu oluşturmak olduğunu açıkladı. Öğrencilere, öğretmenler ve yayıncılar tarafından oluşturulan kursa özel materyalleri içeren tüm öğrenme ve öğretme içeriğine erişim sağlayan abonelikler satar.

Başlangıç, konudan bağımsız olmak istiyor, yani öğrencileri, ister niş bir dilbilgisi kuralı isterse tek seferlik bir cebir sorusu olsun, tavsiyeye ihtiyaç duydukları herhangi bir uzmanlık alanına bağlayabilir. Bazı açılardan, bu eğitimin geleceği gibi geliyor: öğrenciler tavsiyeleri parça parça bir araya getirmek zorunda kalmamalı ve hatta isteğe bağlı yardım ise daha da iyi. Aynı öğrencilere farklı konularda yardımcı olan Edtech şirketleri, anlayışlarındaki tutarlı boşlukları bile ortaya çıkarabilir. Bir şirket, bir ortaokul öğrencisine, konu çıkarımsal sorular söz konusu olduğunda sürekli şaşkına döndüklerini söyleyebilseydi ne olurdu?

Flipside, yine de, görmezden gelmek zor. Bir öğrencinin matematik yardımı için Course Hero’ya gelmek istemesi, otomatik olarak Shakespeare okumasının bir özeti için şirkete gelmek istedikleri anlamına gelmez. Bu gerçek, Course Hero’nun müşteriler için daha yapışkan, daha kullanışlı bir ürün yaratma hedefinden uzaklaşabilir.

Graeur’un bu endişeye yanıtı, Course Hero şemsiyesi içindeki yeni ve farklı şirketler arasındaki entegrasyonları aceleye getirmeyi planlamadığını söylemesidir.

Graeur, “’Ademimerkeziyetçi olalım, bu bireysel şirketleri inşa etme girişimciliğini güçlendirelim ve devam ettirelim’ teziyle başlıyoruz” dedi. “Ve sonra bu anlar varsa ve olduğunda ve doğru zamanda teklifler arasında farklı içerik, araç ve hizmetlerin daha fazla entegrasyonunu görmeye başlayacaksınız.” Cevap, Course Hero’nun daha fazla abonelik sağlamak için onları birleştirmek ve ödeme yapmak yerine bu şirketlerin hayatlarında bir arka koltuk ve daha fazla platform rolü oynamak istediğini gösteriyor.

Ve şirketi 2006’da kuran ve daha yeni ana işi büyütmek için risk sermayesini bir kaldıraç olarak kullanmaya başlayan kurucuya inanmak için bir dakikanızı ayırın, öyle görünüyor ki her satın alma kendi özel dünyasında tek başına kalmaya devam ediyor. Bana daha fazlasının geleceğini söyledi, bu da eğitim teknolojisinin iştahının ölçeklendikçe nasıl göründüğünü göreceğimiz anlamına geliyor.

“Biz nispeten daha bağımsız, özerk markalardan oluşan bir şirketiz” dedi. “Birbirimizin teknolojisini ve hizmetlerini birbiriyle entegre etmek için çok şaşırtıcı fırsatlar var. Ve asıl soru, bunları nasıl sıralayıp öncelik sırasına koyacağımız.”

Bültenime abone olan on binlerce kişiye katılın, Haftalık Startups. Gelen kutunuza almak için buradan kaydolun.genel-24

Bir cevap yazın