Kulağa basit geliyor, ancak birçok insanın Siri’nin sesini değiştirebilecekleri hakkında hiçbir fikri yok. Geçen yıldan itibaren Apple, artık Apple Sanal Asistanı için erkek veya kadın sesleri için varsayılan bir ayar sunmuyor. Bununla Apple, dilsel önyargı konusundaki farkındalığımızı artırmak istiyor. NextPit, bugün size Siri’nin sesini ne kadar hızlı değiştirebileceğinizi söylüyor.

Geçen hafta meslektaşım Zois, eğitiminde Google Asistan’ın sesini nasıl değiştireceğini açıkladı. Konu, NextPit topluluğunda iyi karşılandı ve bu gerçekten şaşırtıcı değil. Sesli asistanlar, uzun zamandır akıllı telefonlarımızda ve diğer cihazlarımızda harika bir yardımcı ve popüler bir özellik olmuştur.

Bugün iOS grubuyla ilgileniyoruz ve size Siri’nin sesini nasıl değiştirebileceğinizi anlatıyoruz. Ayrıca size bir ipucumuz daha var. Bununla iPhone’un dil asistanının adınızı doğru telaffuz etmesini sağlayabilirsiniz.

İşte Siri’nin sesini birkaç adımda nasıl değiştireceğiniz

iOS 14.5’ten bu yana Siri, yeni seslerde uzmanlaştı ve daha önce de belirtildiği gibi, artık varsayılan olarak kadın sesine ayarlanmadı. Yeni Apple cihazınızı kurarsanız, iPhone’un başlangıç ​​ayarlarında kadın, erkek ve hatta cinsiyetten bağımsız bir ses arasından seçim yapabilirsiniz.

En ilginç şey, seçiminizi yaptıktan sonra, Apple, Apple kimliği ile bağlanan tüm cihazlarda Siri’nin sesini değiştirecek. iPhone’unuzu bir süredir kullanıyorsanız, varsayılan olarak hala kadın sesini kullanıyorsunuzdur. Bunu çok kolay değiştirebilirsiniz. Sadece aşağıdakileri yapın:

  1. Uygulamayı açar ayarlar.
  2. Şuraya gidildi: Siri ve Arama.
  3. Seçeneği seçin Siri sesi.
  4. Burada mevcut olanlardan seçim yapabilirsiniz. sesler Seç
  5. kısımda ses beş farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz (Almanya’da sadece iki seçenek vardır).

Siri’nin sesi sadece birkaç adımda değiştirilebilir / © NextPit

İngilizce’de Apple, erkek ve kadın sesleri için iki seçeneğin yanı sıra cinsiyetten bağımsız bir seçenek sunar. En azından iOS 15 işletim sisteminin beta sürümünü kullananlar için bu geçerli. Dürüst olmak gerekirse, cinsiyetten bağımsız ses, kulaklarıma kadın sesinin bir varyasyonu gibi geliyor. Konuyla ilgili düşüncelerinizi merak ettiğim için lütfen yorumlarda cinsiyetten bağımsız ses ile ilgili deneyimlerinizi bana bildirin.

Ne yazık ki, Fransızca ve Almanca gibi diller için şu anda bir erkek ve bir kadın olmak üzere sadece iki ses seçeneği var. Apple’ın bir sonraki iOS 15.4 veya iOS 16 sürümünün duyurulmasıyla daha fazla varyant sunması umulmaktadır.

Siri, adınızı böyle doğru telaffuz ediyor

Sesli asistanla konuşurken çok önemli bir nokta da isminizi doğru telaffuz etmektir, değil mi? Yunan meslektaşım Zois Bekios’un aksine, adımı telaffuz etmek biraz daha kolay. Ancak, Apple’ın sanal asistanı adınızı doğru telaffuz etmekte sorun yaşıyorsa, bunu kolayca değiştirebilirsiniz:

  1. açar Kişiler uygulaması ve profilinizi seçin.
  2. musluklar Düzenlemek içinve seçeneğe gidin alan ekleöğelere Ad (telaffuz formu) ve Soyadı (telaffuz formu) eklemek
  3. Alanları istediğiniz telaffuzla doldurun ve değişiklikleri kaydeder.
Siri sesli telaffuz

Kişiler uygulaması aracılığıyla Siri’nin adınızı doğru telaffuz etmesini sağlayın / © NextPit

Artık Siri, adınızı istediğiniz gibi telaffuz edebilir. Burada diğer isimlerin telaffuzunu da ayarlayabilirsiniz. Sadece yukarıdaki talimatları izleyin ve kendi adınız yerine istediğiniz kişi profilini seçin.

İşte bu, artık iPhone’da Siri’nin sesini nasıl değiştireceğinizi ve adınızın telaffuzunu nasıl özelleştireceğinizi biliyorsunuz. Bu iki yapılandırma seçeneğine zaten aşina mıydınız? Ve Siri ile hangi sesi kullanıyorsun?genel-27

Bir cevap yazın