Geçen hafta Samsung, akıllı telefonun performansının zorla düşürülmesinin bilinmesinin ardından çok fazla eleştiri almak zorunda kaldı. Şirket şu anda Güney Kore’de S22 için “Oyun Optimizasyon Hizmeti”ni değiştirilebilir hale getiren bir güncelleme dağıtıyor.

  • Samsung, Güney Kore’de ürün yazılımı güncellemesini “Oyun Performansı Yönetim Modu” ile dağıtıyor
  • Performans modu, tam performansa erişilebilmesini sağlar
  • Almanya dahil diğer bölgeler için güncelleme tarihi bilinmiyor

Geçen hafta, Samsung’un bazı akıllı telefonlarda birkaç bin uygulamanın performansını düşürmesi oldukça heyecan yarattı. Netflix gibi birçok oyun ve uygulamanın etkilenmesi beni sinirlendirdi, ancak kıyaslama testleri açıkça dışarıda bırakıldı. Galaxy S22 için, kısma sorununun çözümünü içeren bir ürün yazılımı güncellemesi şimdi Güney Kore’de dağıtılıyor.

Gemide oyun performansı yönetimi modu

Güney Kore’ye göre, gelecekte “Oyun Optimizasyon Hizmeti”ni (GOS) devre dışı bırakmak mümkün olacak. “Oyun Performansı Yönetim Modu” ile akıllı telefon, cihazın performansını ayarlayabileceğiniz güncelleme ile tamamen yeni bir moda kavuşuyor.

Bu yeni performans modunun açıkça nasıl çalışacağını henüz tam olarak bilmiyoruz. Ancak, hem CPU hem de GPU için akıllı telefonun tam performansını ortaya çıkarabileceksiniz. Bunun oyun performansını ve ısı gelişimini nasıl etkilediğini henüz değerlendiremiyoruz.

Aynı şekilde, Güney Kore Galaxy S22 için bu güncellemenin batı dünyasına ne zaman geleceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak bunun en azından önümüzdeki birkaç gün içinde S22 için geçerli olacağını varsayalım. Bu arada, Geekbench çok hızlı tepki verdi ve birkaç Samsung modelini kıyaslama listesinden çıkardı. Güncellemeden sonra bunların canlı bir geri dönüş yaşamaları olasıdır.

Hangi Samsung akıllı telefonların bu kısmadan etkilendiğini hala bilmiyoruz. Ancak Samsung’un etkilenen tüm cihazlarda ilgili bellenimi güncellemesinin birkaç gün daha süreceğini bekleyebiliriz. Birkaç Samsung kullanıcısı tarafından bir toplu dava da hazırlanıyor, bu nedenle Güney Korelilerin sorunu henüz bitmedi.

Bununla birlikte, Samsung’un bu kadar hızlı tepki vermesi ve bir güncelleme sunması memnuniyetle karşılanmalıdır. Öncelikle Avrupa modellerinin güncellemeyi ne kadar hızlı aldığına göz atacağız. Ardından, “Oyun Performansı Yönetim Modu”nun tam olarak neler yapabileceğine bir göz atacağız.

Tam sayı hakkında fikriniz nedir? Sonuçta çok hızlı tepki verdiğiniz için Samsung’unuz sizi affediyor mu? Yoksa eğlenceli güven konusunda hala şüpheniz mi var?genel-27

Bir yanıt yazın