Google Fotoğraflar’ın Android’deki portre bulanıklaştırma özelliği, yakında evcil hayvan, yiyecek ve – en sevdiğim – bitki resimleri de dahil olmak üzere daha geniş bir fotoğraf yelpazesindeki arka planları bulanıklaştırabilecek. Google TV’de ince ayarlar, yeni bir ekran süresi widget’ı ve dil bilginizi geliştirmeye yardımcı olan bir Gboard özelliğinin daha geniş dağıtımını da içeren, Google’ın Android’deki uygulamalarına ve hizmetlerine gelen bir dizi güncellemeden biridir.

Google Fotoğraflar daha önce insanların fotoğraflarında arka planı bulanıklaştırabiliyordu. Ancak bu güncelleme ile Pixel sahipleri ve Google One aboneleri daha fazla konuda kullanabilecekler. Portre bulanıklığı, mevcut fotoğraflara bir işlem sonrası efekt olarak da uygulanabilir.


Dilbilgisi denetleyicisi iş başında.
Resim: Google

Gboard klavyesinin dil bilgisi düzeltme özelliği de, daha önce Pixel telefonlara özel olan daha geniş bir kullanıma sunuluyor. Google, özelliğin cihazda çalıştığını ve mevcut özelliklerine katıldığını söylüyor yazım denetimi işlevi. Gboard ayrıca, mevcut iki emojiyi çeşitli mesajlaşma uygulamaları ve çevrimiçi hizmetlerde yayınlanabilen çıkartmalarda birleştiren 2.000 ek emoji karışımıyla güncelleniyor.

bu Canlı Altyazı erişilebilirlik uygulamasıİşitme güçlüğü çekenler için hızlı ve kullanışlı konuşmadan metne transkripsiyon sunmak üzere tasarlanan , çevrimdışı çalışacak şekilde güncelleniyor. Google, bunun metrolar ve uçaklar gibi güvenilir bir internet bağlantısı almanın sorun olabileceği her yerde gerçekleşen konuşmalar için yararlı olması gerektiğini söylüyor. Live Transcribe tüm Android telefonlarda mevcuttur ve Pixel ve Samsung telefonlarda önceden yüklenmiş olarak gelir.


Live Transcribe’ın çevrimdışı özelliği.
Resim: Google

Bir dizi daha küçük yükseltme de geliyor. Google Asistan, yalnızca sesinizi kullanarak ödeme yapmanıza, park durumunuzu kontrol etmenize ve sürenizi uzatmanıza olanak tanıyan bazı park etme özellikleri alıyor. ParkMobile ile entegre olarak çalışır ve 400’den fazla ABD şehrinde mevcut. Bu arada, Android’in Yakındakilerle Paylaş özelliği, aynı anda birden fazla kişiyle dosya paylaşacak şekilde güncelleniyor ve Google TV, filmlere ve şovlara dayalı eğlence haberleri ve incelemeleri beslemek için tasarlanmış yeni bir “Öne Çıkanlar sekmesi” alıyor. takip et. Son olarak, Android’de yayınlanan yeni bir Ekran Süresi widget’ı, gün içinde zaman geçirdiğiniz uygulamalara bir bakışta bir bakış sunmak için tasarlanmıştır.

Google, bu özellikler için kesin yayın tarihleri ​​sağlamadı. Ancak Google’ın Mesajlar uygulamasındaki güncellemelerinde olduğu gibi, bunların önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını varsaymak güvenli görünüyor.genel-2

Bir yanıt yazın