WASHINGTON: Ünlü Rusya merkezli gaspçı çete Conti’nin, iç sohbetleriyle ilgili tonlarca veri çevrimiçi olarak yayınlandığında alçalmasından bir hafta sonra, ikinci bir grup – hile botu – bir sızıntı tarafından da vurulmuş gibi görünüyor.

Uzmanlar Perşembe günü geç saatlerde, bu ikinci fidye yazılımı çetesi hakkında ileri sürülen ayrıntılı bilgilerin çevrimiçi olarak ortaya çıktığını ve son günlerde Rus bağları olduğu iddia edilen grupların ifşa edilmek üzere hedef alındığına dair daha fazla kanıt olduğunu söyledi.

Kendisine “TrickbotLeaks” adını veren bir Twitter hesabı tarafından yayılan sözde çete üyelerinin ayrıntılarını belirlemek Perşembe günü web’de sızmaya başladı.

Hesap askıya alındı ​​ve Reuters bilgilerin doğruluğunu hemen doğrulayamadı, ancak uzmanlar, ayrıntıların grup hakkındaki anlayışlarıyla uyumlu olarak yayınlandığını söyledi.

“Araştırmamızla örtüşüyor – büyük ölçüde örtüşüyor -” dedi. Vitali KremezFlorida merkezli siber güvenlik firması AdvIntel’in CEO’su.

Conti yazışmalarının daha önce sızdırılmasından sorumlu olduğu iddia edilen Ukraynalı bir araştırmacıyla temas halinde olduğunu söyleyen Kremez, ifşaat davullarının şu ya da bu şekilde Rus işgali tarafından tetiklenmiş gibi göründüğünü söyledi. Ukrayna.

Kremez, Rus siber suç alanında “tüm eldivenler kapalı” dedi.

FacebookheyecanLinkedin




genel-9

Bir cevap yazın