Katlanabilir telefonlar hala yeni bir sınır ve diğer yeni sınırlarda olduğu gibi, Next Big Thing’in cezbedici beklentisiyle servetini kazanmaya çalışacak birçok kişi var. TCL bir süredir katlanabilir modelleriyle uğraşıyor ve açıkça pastadan bir pay istiyor, ancak akıllı telefon dünyası hızlı hareket ediyor ve bekle ve gör yaklaşımı hiçbir zaman altına hücumda kazanan bir strateji olmadı.

TCL

TCL, katlanabilir bir cihazı çıkarmak için acele etmediğini açıkça belirtti, ancak tanıdık olmayan sulara kafa üstü atlamama stratejisinin kesinlikle yararları olsa da, kalabalığın içine doğru ilerlemek zorunda kalma riskini taşıyor. çok uzun süre beklerse piyasa. Geçen yıl, Chicago kod adlı ilk katlanabilir projeleri olacak olan telefon, bugün dünyada devam eden ve üretimi gerçekten zor bir meydan okuma haline getirecek çok sayıda sorun nedeniyle beklemeye alındı.

Heyecan yaratmak

Bu anlaşılabilir ve muhtemelen TCL açısından akıllıca bir karardı ve muhtemelen en azından 2022’nin zamanını vermek için iyi bir yığını olacak. Şu anda, gerçekten satın alabileceğiniz değerli katlanabilir cihazların sayısı oldukça azdır ve bunlar nispeten pahalıdır. Samsung’un üçüncü nesil Flip and Fold telefonları hemen hemen şehirdeki tek oyun. Mevcut rekabetin çok az olması ve katlanabilirlere olan ilginin gerçekten yeni yeni büyümeye başlamasıyla, TCL sessizce grev için mükemmel anı bekliyor.

TCL, yakın zamanda iki çok ilgi çekici konsept cihazını tanıttığı için ilgiyi kesinlikle canlı tutuyor ve görünüşe göre 20 farklı çalışan form faktörü prototipine sahip. TCL burada direksiyon başında uyumuyor ve pazarın toplama için olgunlaştığını belirlerse en uygun tasarımı seçip kısa sürede tüketicilere hazır hale getirebileceğini tahmin etmek mantıksız görünmüyor. Umarım durum budur, çünkü yapabileceğimiz bir başka makul varsayım, diğer üreticilerin çoğunun kendi katlanabilirleri üzerinde çalıştığıdır.

Google faktörü

Örneğin Google, katlanabilir bir Pixel telefonu piyasaya sürebilir ve orta derecede uygun fiyatlı cihazlara odaklanması göz önüne alındığında, muhtemelen katlanabilir pazarın alt aralığından büyük bir pay alacaktır. TCL’nin katlanabilir ürünleriyle hedef alacağından şüphelendiğim pazarın bu kısmı ve özellikle Google katlanabilirini ilk başlatırsa, Google ile baştan sona gitmek zorunda kalmalarına gıpta etmem.

Google katlanabilir telefonun konsept çizimi.

Ayrıca Apple’dan katlanabilir bir ürünün potansiyelinden bahsetmeye değer ve şirketin 8 Mart etkinliğinde bir tane açacağını neredeyse kesinlikle görmeyecek olsak da, Apple’ın Ar-Ge departmanında bir yerde bir prototip olduğuna bahse girebilirsiniz. Apple, muhtemelen Apple’dan beklediğiniz gibi, ödün vermeyen bir cihaz başlatana kadar bekliyor. Mevcut katlanabilir teknolojiler henüz orada değil, ancak Apple’ın ne pişirdiğini söyleyen yok.

Mesele şu ki, nispeten uygun fiyatlı bir Google katlanabilir, TCL için sorun anlamına gelirken, katlanabilir bir iPhone bir fırsat olabilir. Katlanabilir bir iPhone, ana akım spot ışığının çok daha fazlasını katlanabilir cihazlara getirecek ve neredeyse kesinlikle oldukça pahalı olacaktır. Bu, Apple’a cüzdan dostu bir alternatif arayan bütçe bilincine sahip büyük bir tüketici kitlesi anlamına gelir ve TCL kendi parlak yeni katlanabiliriyle orada olabilirse, şirket için çok iyi sonuç verebilir.

TCL için zamanlama her şey olacak ve ben bir bahis adamı olsaydım, o zamanın yakında olduğunu söylerdim.


genel-19

Bir yanıt yazın