Sosyal medya devi Twitter, 15 Mart’tan itibaren iş seyahatlerini derhal yeniden başlatacağını ve ofislerini yeniden açacağını, ancak çalışanların isterlerse uzaktan çalışabileceklerini duyurdu.

İçinde ifade Twitter’da yayınlanan CEO Parag Agrawal, şirketin iş seyahatlerini ve dünyadaki tüm ofislerini tamamen açmaya hazır olduğunu söyledi. “İş seyahati hemen yürürlüğe girdi ve ofis açılışları 15 Mart’ta başlayacak” diye yazdı.

Ancak Agrawal, Twitter’ın hibrit bir çalışma modelini destekleyeceğini vurguladı ve şirketin “gerçekten esnek çalışma” sunmaya kararlı olduğunu belirtti.

Açıklamada, “Nerede çalıştığınız, iş için seyahat ederken kendinizi güvende hissedip hissetmediğiniz ve hangi etkinliklere katılacağınızla ilgili kararlar size ait olmalıdır” denildi.

Bu, eski CEO Jack Dorsey’in Ekim 2020’de, ilk olarak çalışanların sürekli olarak evden çalışabilecekleri vaadi ile uyumludur. Buzzfeed News tarafından bildirildi.

Agrawal, “dağıtılmış çalışmanın çok, çok daha zor olacağına” ve çalışanların bazı çalışanların ofiste ve diğerlerinin uzak olduğu karma toplantılar gibi “önümüzdeki aylarda zorluklara” nasıl uyum sağlayacaklarını öğrenmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Teknoloji ofise geri dönüyor

Twitter, ofislerini yeniden açacağını açıklayan ilk büyük teknoloji şirketi değil. 28 Şubat’ta Microsoft, Redmond, Washington ve dünyanın diğer yerlerindeki genel merkezini yeniden açtı.

Google ayrıca Çarşamba günü çalışanlarına, dahili bir e-postaya göre, 4 Nisan’dan itibaren ABD’nin çeşitli yerlerindeki çalışanlarının haftada en az üç gün ofise şahsen dönmelerini istemeye başlayacağını söyledi. Reuters tarafından görüldü.

Aralık 2021’de Meta, ABD ofislerini yeniden açma planını yeni yıla kadar ertelediğini söyledi. Bu, tekrar Mart 2022’ye ertelendi, ancak işçilerin yalnızca destekleyici aşı kanıtı göstermeleri durumunda geri dönmelerine izin verilecek.

Meta’nın insan kaynakları başkan yardımcısı Janelle Gale, “Sürekli belirsizliğin nerede çalışılacağına karar vermeyi zorlaştırdığını anlıyoruz, bu nedenle onlar için en iyi olanı seçmek için daha fazla zaman veriyoruz” dedi. CNBC’ye söyledi. 28 Mart’tan sonra uzaktan çalışmaya devam etmek isteyen Meta çalışanlarının, üç ila beş ay sürecek bir erteleme talep etmesi gerekecek.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.

genel-13

Bir yanıt yazın