Bir ofiste kafasına kamera olan bir adam

Rich Kelly tarafından yapılan videodrome çizimi
resim: Zengin Kelly/Mondo

Piyasaya sürülmesinden yaklaşık 40 yıl sonra, David Cronenberg’in videodrom hala doğru geliyor. Akış, sosyal medya ve 7/24 haber çağında, sapkın Amerikalıları bir şekilde yozlaştırmanın bir yolu olarak insanları öldüren bir TV kanalı hakkında bilimkurgu-korku-gerilim filmi, her zamankinden daha modern hissediyor. Ve film rahatsız edici bir şekilde zamansız kalırken, müziği garip bir şekilde eksik kaldı.

Oscar ödüllü yazar tarafından yazılan filmin müziklerinin önceki sürümleri Yüzüklerin Efendisi besteci Howard Shore, tam, orijinal skor değildi – sadece remiksler. Ama şimdi, şimdiye kadar ilk kez, skor orijinal seans ustalarından geri yüklendi ve Shore’un kendisi tarafından denetlendi. Mondo yayınlayacak Rich Kelly’nin sanat eseri ile vinil üzerine bu 23 Şubat Çarşamba, ancak io9 özel ilk bakışınızı elde edin.

Howard Shore'un Videodrome Skoru Kafanızı Karıştırmaya Hazır başlıklı makale için resim

resim: Zengin Kelly/Mondo

Ve işte içerisi, size Kelly’nin sanatının yanı sıra vinilin kendisinden daha fazla bir fikir veriyor.

Howard Shore'un Videodrome Skoru Kafanızı Karıştırmaya Hazır başlıklı makale için resim

resim: Zengin Kelly/Mondo

Mondo müzik direktörü Mo Shafeek, io9’a e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, “Yıllar boyunca Cronenberg ve Shore işbirliklerinin devam eden hayranları olarak, HOWE Records ile ortaklığımız plak şirketimizin tarihindeki en önemlilerden biri olduğunu kanıtladı” dedi. “Ama bazen kayıtların yapılması uzun zaman alır. Sadece üretim süreci bile değil – HOWE Records ile ilk işbirliğimizden bu yana (Tarayıcılar / Brood2014 yılında) yeniden yayınlamak için çalışıyoruz videodrom [for] 8 yıl!”

“En iyimser anlarımızda bile, elde edebileceğimizin en iyisinin, orijinal 1983’ün doğrudan yeniden basımı olduğunu düşündük. videodrom albüm. Howard Shore’un albümü ilk kez bir araya getirmek için usta kasetlerine geri döneceğini asla hayal edemezdik” dedi.

180 gram renkli vinil üzerine preslenmiştir ve ayrıca 180 gram siyah vinil üzerine de mevcuttur, videodrom doğrudan 30 $ ön sipariş için satışa sunulacak de MondoShop.com. (Vinilin yanı sıra, La-La Land Records aracılığıyla CD’de ve Back Lot Music aracılığıyla dijital olarak da satışa sunulacak.) İşte parça listesi:

Yan a

1. Kablo 83 (0:19)

2. Delme (3:01)

3. Şehir TV (2:21)

4. Sigaranız Var mı? (1:32)

5. Nicki İçeride (1:19)

6. Bana Gel (3:12)

7. Samuray Rüyaları, No. 13 (2:03)

8. Kırbaçlama (2:31)

9. Yatakta (1:20)

10. Yeni Et (2:04)

B tarafı

1. Muhteşem Optik (0:12)

2. Dönüşüm (3:28)

3. Gut’taki Silah (2:40)

4. Katot Işını Görevi (0:48)

5. Videodrome Ölümdür (3:30)

6. El bombası (2:11)

7. Mahkûm Gemi (5:10)


RSS beslememizin nereye gittiğini merak ediyor musunuz? Yapabilirsin yenisini buradan al.genel-7

Bir cevap yazın