bu Yarı İletken Endüstrisi Derneği (SIA) Pazartesi günü küresel dedi çip satışları 2021’de yıllık %26,2 artışla 555,9 milyar dolar ile rekor kırdı ve çip üreticileri büyümeye devam ettikçe 2022 için %8,8 büyüme öngörüyor. üretme talebi karşılama kapasitesi.

SIA CEO’su John Neuffer, 2022 için öngörülen çok daha yavaş büyüme hakkında, “Hala artan talebe doğru çok güçlü bir eğilim gösteriyor. Pandemide sahip olduğumuz bu tür bir sapan etkisine sahip olmayacağız” dedi.

2020’de satışlar bir önceki yıla göre %6,8 artarken, 2021’in 2018’den bu yana satılan çip sayısının 1 trilyonu aştığı ilk yıl olduğunu söyledi.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co gibi büyük yarı iletken üreticileri, Samsung Elektronik A.Ş.ve Intel Corp, geçtiğimiz yıl yeni fabrikalar için on milyarlarca dolarlık yatırım yaptığını açıklarken Neuffer, pandeminin hızlandırdığı dijitalleşme eğiliminin talebi artırmaya devam edeceğini söyledi.

“Öngörülebilir gelecekte çok, çok agresif tesis inşaatı yapmamız için bize çok fazla talep olacağını düşünüyoruz” dedi.

Neuffer, 2021’de 1.15 trilyon yarı iletken satıldığını ve en büyük büyümenin ısıya ve diğer fiziksel zorluklara dayanabilen otomatik sınıf çipler arasında gerçekleştiğini söyledi. Bu segment için satışlar, önceki yıla göre %34 artarak 26.4 milyar dolara ulaştı. Birim satışları% 33 arttı, dedi.

SIA, Çin’in yarı iletkenler için en büyük bireysel pazar olmaya devam ettiğini ve 2021’de %27,1’lik bir artışla 192,5 milyar dolarlık toplam satışla kaldığını söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9

Bir cevap yazın