Sanal SKO’lar için bir oyun kitabı

yaşıyoruz Her zamanki gibi kişisel işlerden Zoom toplantılarına ve şimdi her ikisinin bir karışımına dönüşmesi gereken bir dünyada. Birçok şirket, etkili ve ilgi çekici bir satış başlangıcı planlamak ve barındırmak için çeşitli stratejiler düşünmeye devam ediyor.

MarTech tarafından yürütülen yakın tarihli bir etkinlik katılım anketine göre, katılımcılar şunları derecelendirdi: 2022’nin ilk yarısında yüz yüze bir etkinliğe katılma olasılığı onda beş. Yaklaşık %27’si etkinliklere yalnızca yüz yüze katılmakla ilgilendiğini, %34’ü sanal olarak katılmayı tercih ettiğini ve %39’u hem yüz yüze hem de sanal bileşenlerle karma etkinliklere katılmak istediğini belirtti.

Konumları ne olursa olsun, satış ekiplerinin 2022’ye başarılı bir başlangıç ​​için doğru konuşma noktalarına – ve moral ve heyecan aşısına – ihtiyacı var.

Satış başlangıcı nedir?

Şirketler, her yılın başında dahili olarak satış başlama toplantıları (SKO) düzenler. İş geliştirme stratejileri sunmayı ve herkesin aynı sayfada olmasını sağlamayı amaçlayan SKO’lar ayrıca satış ekiplerini eğitir, ilham verir ve motive eder.

Pandemiden önce şirketler SKO’ları şahsen ağırladı. Bu deneyimsel etkinlikler aşağıdakiler için fırsatlar içeriyordu:

  • En iyi uygulamaları paylaşma
  • Satış stratejilerinin güncellenmesi
  • Satış ekiplerinin yeni yıl coşkusunu artırmak
  • Yeni ürünler ve güncellemeler hakkında bilgi edinme

O zamandan beri, SKO’lar – diğer birçok ticari operasyon gibi – sanal hale geldi. Satış liderleri artık sanal ortamlarını 2022’nin satış hedeflerine ulaşmaya ve bu hedefleri aşmaya hazırlanırken ekipleri bilgilendirme, ilham verme ve birbirine bağlama gücüne sahip platformlara yükseltmeye çalışıyor.

Sanal SKO’lar için bir oyun kitabı

Yakınlaştırma yorgunluğu gerçektir ve uzaktan çalışmak genellikle çok fazla toplantıya neden olabilir. Korn Ferry tarafından yapılan bir araştırmaya göre, çalışanların %67’si toplantılarda çok fazla zaman harcadıklarını ve zaman talebinin üretkenliklerini engellediğini düşünüyor.

Satış uzmanları da katılımla mücadele etmeye devam ediyor – ankete katılanların %36’sı Olay Sektörü Raporunun Durumu: 2021 Üçüncü Çeyrek bunu en büyük mücadeleleri olarak sıraladı.

Sosyalleşme tam olarak aynı olmayacak ve 2022’nin SKO’sunu atlamak her zaman bir seçenek olmasa da şirketler yine de satış ekiplerini meşgul eden, eğlendiren ve motive eden yüksek etkili bir sanal veya hibrit SKO sunabilir.

Sanal veya hibrit SKO’lar başka avantajlar da sunar. İlk olarak, uygun maliyetlidirler. Dağıtılmış ekiplerin sanal olarak bağlantı kurmasını sağlayan teknoloji sayesinde şirketler, herkesi merkezi bir konuma uçurmadan paradan tasarruf edebilir. Organizasyonlar mekan, otel, ulaşım ve yemek maliyetlerinde binlerce tasarruf sağlayacak.genel-24

Bir cevap yazın