Dünyanın en zengin adamı Elon Musk’ın serveti bir günde 34 milyar dolara fırladı, şimdi yine 300 milyar doları aştı.

Geçen yılın sonlarında bildirdiğimiz gibi Musk’ın serveti 10 günde 243 milyar dolardan 274 milyar dolara çıktı. Sonra Tesla hisselerinin büyümesi neden oldu. Bu sefer her şey çok daha hızlı oldu ama sebep yine aynıydı.

Tesla dün, analist tahminlerini çok aşan rekor üç aylık sevkiyat bildirdi. Aynı zamanda şirket, üst üste altıncı çeyrek için rekor teslimatlar gösterdi. Raporun yayınlandığı tarihte, şirketin hisseleri 1.000 doların biraz üzerindeydi ve şimdi neredeyse 1.200 dolara yükseldi ve yakında tüm zamanların Kasım ayında kaydedilen 1.229 dolarlık rekoru kırabilir.

Musk’ın Kasım ayında, abonelerin Tesla hisselerinin bir kısmının satışıyla ilgili görüşlerini öğrenmek için Twitter sayfasında bir anket düzenlediğini hatırlayın. Bu, bir kişi için ABD tarihindeki en büyük vergileri ödemek için gerekliydi. Musk’ın her şeyi mümkün olduğunca yetkin bir şekilde yaptığını kabul etmeliyiz: Kolunda masaya attığı harika bir “koz kartı” (finansal tablo) ile hisse satmak için doğru anı seçti. Sonuç olarak Musk’ın bugünkü serveti 304 milyar doları aşıyor.

genel-22

Bir yanıt yazın