Bryan M. Wolfe / Dijital Trendler

Telegram, mesaj, fotoğraf ve video alışverişini sağlayan popüler bir bulut tabanlı mesajlaşma uygulamasıdır. iPhone 15 Pro ve Samsung Galaxy S24 gibi akıllı telefonlar için mevcut en hızlı mesajlaşma uygulamalarından biri olduğu biliniyor. Ayrıca uçtan uca şifreleme özelliği nedeniyle son derece güvenlidir. Basitçe söylemek gerekirse, piyasadaki en iyi mesajlaşma uygulamalarından biridir.

Telegram budur. Peki Telegram Premium nedir? Tahmin edebileceğiniz gibi bu, normal Telegram deneyiminin yükseltilmiş bir versiyonudur. İşte en düşük nokta.

Telegram Premium nedir?

Telegram uygulaması indir.
Jakub Porzycki / NurPhoto

Daha fazla özelliğe erişmek isteyen bir Telegram kullanıcısıysanız, ücretsiz katmanın yanı sıra ekstra avantajların kilidini açan isteğe bağlı bir hizmet olan Telegram Premium’a abone olabilirsiniz.

Ne zamanTelegram duyuruldu Telegram Premium 2022’de hizmeti şu şekilde tanımladı:

“Bu nedenle bu ay herkesin ek özellikler, hız ve kaynaklar edinmesine olanak tanıyan bir abonelik planı olan Telegram Premium’u tanıtacağız. Ayrıca kullanıcıların Telegram’ı desteklemesine ve yeni özellikleri ilk alan kulübe katılmasına da olanak tanıyacak.”

Telegram Premium ile neler elde edersiniz?

Telegram Premium özelliklerini gösteren ekran görüntüsü.
Bryan M. Wolfe / Dijital Trendler

Telegram Premium’da birçok özellik bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı özellikle dikkat çekicidir. İki katı limitle, 200 sohbet ve 100 davet bağlantısıyla 30’a kadar sohbet klasörü paylaşabilir ve 1.000’e kadar Telegram kanalını takip edebilirsiniz. Premium olmadan 500 grup ve kanalla sınırlıdır.

Ek olarak, herhangi bir Telegram uygulamasına dört hesap ekleyebilir, ana listede 10 sohbeti sabitleyebilir ve 20’ye kadar genel bağlantı ayırabilirsiniz. Çift limitle, hesabınız için daha geniş bir biyografi yazabilir, 10 favori çıkartmaya ve 400 kayıtlı GIF’e sahip olabilirsiniz.

Telegram Premium hesabıyla indirme hızları da daha yüksektir. Bu, medya ve belgelerin indirilme hızında artık sınır olmadığı anlamına gelir. Bu arada, sıkı Telegram kullanıcıları daha büyük dosyalar yükleyebilir. Normal kullanıcılar 2 GB dosya boyutuyla sınırlıdır, Premium üyeler ise 4 GB’a kadar dosya yükleyebilir.

Telegram Premium, tam ekran efektli çıkartmalara erişim sunar ve aylık olarak ek premium çıkartmalar eklenir. Telegram ana ekranınızı özelleştirmek için premium simgeleri de kullanabilirsiniz. Ücretli bir Telegram hesabıyla mesajlarınızda benzersiz animasyonlu emojileri kolayca kullanabilir ve başlıklar ekleyebilirsiniz. Durumunuza emojiler de eklenebilir.

Belki de Telegram Premium’u kullanmanın en büyük nedeni artık reklamların olmamasıdır. Bu reklamlar başlangıçta yalnızca belirli ülkelerde gösteriliyor, ancak premium hesapla bunların ortadan kalktığını görmek güzel.

Diğer Telegram Premium özellikleri şunları içerir:

  • Gelişmiş Sohbet Yönetimi
  • Hareketli Profil Resimleri
  • Profil Rozetleri
  • Gerçek Zamanlı Sohbet ve Kanal Çevirisi
  • Benzersiz Tepkiler
  • Sesli Mesaj Gizlilik Ayarları
  • Sesten Metne Dönüşüm
  • Video Mesajları için Sesten Metne Dönüştürme

Telegram kanalı @Premium, her özelliğin ayrıntılı açıklamalarını ve premium çıkartmaların tam listesini sağlar. Ayrıca yeni özellikleri eklendikçe görebileceğiniz yerdir.

Telegram Premium’un maliyeti ne kadar?

Telegram Premium aylık 4,99 ABD Doları veya yıllık 35,99 ABD Doları karşılığında kullanılabilir. Yıllık ödeme yaparak ayda 2$ tasarruf edeceksiniz.

Telegram Premium’a nasıl kayıt olunur?

Telegram uygulaması aracılığıyla Telegram Premium'a nasıl kaydolacağınızı gösteren ekran görüntüsü.
Bryan M. Wolfe / Dijital Trendler

Telegram Premium’a kaydolmak için Telegram uygulamasını açın ve sağ alttaki Ayarlar simgesine dokunun. Ardından Telegram Premium’u seçin, “Yıllık” veya “Aylık” seçeneğini seçin ve Abone Ol düğmesine dokunun. Aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
genel-19