Elden Ring’de Messmer’ı nasıl yenersiniz? Bu çevik boss’u alt etmek kolay bir iş değil ve aslında şimdiye kadar karşılaştığımız en zor boss dövüşlerinden biri olarak değerlendiriliyor; buna orijinal Dark Souls’tan Ornstein ve Smough da dahil. Neyse ki bunu başardık ve öğrendiğimiz tüm ipuçlarını içeren kapsamlı bir rehber hazırladık.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree’de sorun yaşıyorsanız, savaşma şansınız olduğundan emin olmak için kesinlikle en iyi Elden Ring yapılarına göz atmalısınız. Aksi halde sıradan düşmanlar bile sizi kahvaltı niyetine yiyecekler. Bu sıralamayı yaptıktan sonra Messmer savaşına kadar tüm Scadutree Fragment konumlarını bulduğunuzdan emin olmalısınız çünkü bunlar onun ateşli saldırılarını hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Elden Ring Kazıklı Messmer nasıl yenilir?

Messmer, kütüphaneye benzeyen Numune Deposunun birçok katını geçtikten sonra Gölge Kalesinin en tepesinde bulunur. Messmer’a ulaştığınızda, En az Scadutree seviye 10 olmalısınız, ancak Scadutree seviye 12’ye ulaşana kadar keşfetmenizi öneririz.. Daha fazla Scadutree Parçası arıyorsanız, Gölge Kalesi’nin alt kısmında isteğe bağlı bir patron olan Komutan Gaius’u yendikten sonra dört tane bulabilirsiniz. Ona yalnızca Grace’in doğudaki Kilise Bölgesi Giriş Bölgesi’nden erişilebilir. Oraya ulaşmak için doğuya gitmeniz ve Bonny Köyü’nden geçmeniz gerekecek. Altın Su Aygırı ile dövüştüğünüz ana girişten Gölge Kalesi’nin bu kısmına ulaşamazsınız.

Daha önce Needle Knight Leda yerine Hornsent’in tarafını tuttuysanız ve Main Gate Plaza Grace Sitesi’ne giden kısayolun yakınındaki merdivenlerin tepesinde görünen çağırma işaretini seçtiyseniz, Hornsent, Messmer’in boss odasında çağrılabilecektir. İki kılıcıyla durumu geliştirirken yapıların kanamasına yardımcı olabilir. Aksi takdirde, yardım için kendi Spirit Ash’inizi çağırabilirsiniz. Ancak Messmer’in saldırının ortasında bile hedefleri çok hızlı değiştireceğini unutmayın.

Ekipman hazırlığına gelince, Messmer’in saldırılarının çoğu yangın hasarına yönelik olduğundan, sahip olduğunuz en yüksek seviye Flamedrake Tılsımını donatmaya değer. Flamedrake Tılsımı +3, Gölge Kalesi’nin güneydoğusunda bulunan Kınama Kalesi’nde bulunur. Açık nedenlerden dolayı yangın hasarı veren silahları, büyüleri veya Ashes of War’ı kullanmak istemezsiniz. Elden Ring’de buz hasarı oldukça nadirdir, ancak onu destekleyen bir yapıya sahipseniz Messmer’da Frostbite oluşturmak oldukça kolaydır.

Çoğu Shadow of the Erdtree patronu gibi Messmer’in de iki biçimi vardır. İlk halinde inanılmaz derecede çeviktir ve alevli bir mızrak kullanır. Sağlığı yaklaşık %50 olduğunda, Base Serpent Messmer adı verilen korkunç, yılan benzeri bir forma dönüşecek ve orijinal hareket setinin çoğunu korurken devasa yılan kafaları fırlatacak. Ancak ikinci formunda da biraz daha fazla hasar alıyor ve sağlığı hala %50’de olacak.

İlk formunda dikkat edilmesi gereken aşağıdaki saldırılara sahiptir:

  • Arenaya girdikten sonra Messmer ateşli bir küre çağıracak ve onu yere çarpacak. Daha sonra patlayacak. Çarpma ve patlamadan kaçmalısınız.
  • Messmer elini kaldırarak ileri doğru yürüyecek. Eğer seni yakalarsa, bu neredeyse ölümü garanti eder. Bu saldırıdan kaçınmak için mümkün olan son saniyede herhangi bir yöne doğru kaçın veya bu saldırıyı kullanmasını engellemek için ona yakın durun.
  • Messmer havaya sıçrayacak ve ateşli mızrağını çevirerek onu birçok kez saplayacak. Daha sonra yere çarpacak ve etrafında geniş bir daire şeklinde mızraklar yukarı doğru filizlenecektir. İlk saldırılardan kaçmak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve yere çarpmadan önce iki kez koşun veya geriye doğru kaçın.

İkinci formunda aynı hareketlerin çoğunu sürdürüyor. Ancak şu ikisine dikkat edin:

  • Messmer, size birbiri ardına saldıran birkaç devasa yılanı çağıracak. Animasyona başladığında geriye doğru koşun ve ardından onlardan kaçınmak için sağa doğru yuvarlanmaya devam edin.
  • Messmer bir yılana dönüşecek ve yere çarpmadan önce üç kez ısıracak. Bu konuda kaçma zamanlaması çok önemlidir, çünkü buna kapılırsanız muhtemelen tek vuruşlu bir nakavt olur.

Elden Ring'deki haberciye kılıçla yakın dövüş saldırısı

Messmer the Impaler yakın dövüş stratejisi

Messmer, sendeleme, kanama, kızıl çürüme, donma ve kara aleve karşı zayıf olduğundan, yakın dövüşçü bir karakter için menzilli bir büyücüye kıyasla biraz daha kolaydır. Yukarıdakilerden yapınıza uygun olanı seçin ve saldırı düzenini anlamadan önce sizi birkaç defadan fazla öldüreceği gerçeğini kabul edin.

Arenaya girer girmez Messmer patlayan bir küreyi çağıracak ve yere çarpacak. Bundan kaçınırsanız, yüklü, ağır bir saldırı gerçekleştirebilirsiniz. Bundan sonra Messmer hızlı bir şekilde saldıracak; ancak saldırılarının çoğu, hafif bir saldırıya veya ağır bir saldırıya geçmek için kısa bir aralık bırakıyor. Seçtiğiniz silah olarak, onu ne zaman dürtebileceğinizi veya sert bir şekilde vurabileceğinizi öğrenin. Genellikle mızrağını yere sapladığında bu, ağır bir saldırı gerçekleştirebileceğinizin bir işaretidir. Bu onu şaşırtmanın veya statü kazanmanın harika bir yoludur.

Base Serpent Messmer formunda biraz daha fazla hasar alacak. Dönüşümünden önce onu sersemletme veya statü oluşturmanın ve ardından yılan küresi patlama saldırısından sonra ona vurmanın genellikle etkiyi tetiklediğini ve sağlığının dörtte birini azaltmanıza olanak sağladığını gördük. Bundan sonra, yılan kafalarından kaçınmak ve hızlı vuruşlar yapmak bir sabır savaşıdır. Bu formda çok daha hızlı olduğundan, ağır bir saldırının uzun hazırlık süresine bağlı kalmayın.

elden ring'de haberciye menzilli yıldırım mızrağıyla saldırmak

Kazıklı Messmer’in menzilli stratejisi

Büyüler veya büyüler kullanan menzilli bir karakter için, eğer onun görev çizgisini takip ettiyseniz veya Messmer’in saldırganlığını çekmek için bir Spirit Ash çağrısı kullanıyorsanız kesinlikle Hornsent’i çağırmak isteyeceksiniz. Çok hızlıdır ve mesafeyi çoğu büyüyü yapabileceğinizden daha hızlı kapatabilir, bu nedenle saldırganlığı başka bir yere çekmek çok önemlidir. Kara Bıçak Tiche’i, kara alev saldırılarının Messmer’in sağlığına zarar verebileceği için değerli bulduk. Ancak ikinci aşamaya kadar hayatta kalması pek mümkün değil.

Aksi takdirde, eğer Messmer size kilitlenmişse, daha güçlü büyülerinizden herhangi birini kullanmadan önce mızrağını yere saplayana kadar beklemeye değer. Adula’nın Aykılıcı, soğuk hasar verdiği için büyücülük için mükemmel bir seçimdir ve Dragonice veya Frozen Lightning Spear, oldukça riskli olmasına rağmen hızla donma yaratır. Kurma süresi çok uzun sürdüğü için Borealis’s Mist’i önermiyoruz.

İkinci formuna geçtiğinde, ilk ateşli küre patlamasından kaçmanızı ve hemen güçlü bir büyü yapmaya başlamanızı önemle tavsiye ederiz. Burada birkaç saniyeliğine savunmasız durumda ve doğru zamanlama yaparsanız misilleme yapmadan önce sağlığının %25’ini kolayca yiyip bitirebilirsiniz.

Elden Ring'deki habercinin kanamasını sağlamak için kanlı ay ritüelini kullanıyor

Messmer the Impaler peynir stratejisi

Doğrusunu söylemek gerekirse Messmer için kolay bir peynir stratejimiz yok ve henüz başka bir yerde de okumadık. Bununla birlikte, Moghwyn’in Kutsal Mızrağı ve Kanlı Ay Ritüeli becerisiyle başarıya ulaştık. Savaş Cerrahının setinden Beyaz Maske’yi (Mohgwyn Hanedanı Mozolesi’ndeki Beyaz Maske istilacılarını yenerek elde edilir) ve Lyndell Kraliyet Başkenti’nin altındaki kanalizasyonlardan Lord of Blood’s Exultation’ı donatırsanız, kanama vererek büyük bir hasar takviyesi alırsınız.

Messmer yılan formuna dönüşürken kanamayı hemen uygulamayı başarırsanız, küre patlama saldırısından sonra artan güçle Bloodmoon Ritual’ı üç kez tam olarak uygulayabilmelisiniz. Bu, sağlığının son yarısını da eritecektir; sadece bu saldırıyı kullanırken FP’nizi yönetirken dikkatli olun.

Umarız bu stratejiler Kazıklı Messmer’in üstesinden gelmenize yardımcı olmuştur, zira ondan sonraki patronların işi pek kolay olmayacaktır. Ruh Çağrısı konusunda bile sorun yaşıyorsanız Mimic Tear ve Black Knight Tiche’inizin savaşma şansına sahip olmasını sağlamak için tüm Muhterem Ruh Külleri konumlarını bulduğunuzdan emin olmalısınız. Aksi takdirde, daha az yoğun bir deneyim istiyorsanız PC’deki en iyi Soulslike’lara göz atın çünkü bu, oynadığımız en zor oyunlardan biri.oyun-2