Character.AI sohbet robotu hizmeti, AI karakterleriyle etkileşime girmenize ve aynı zamanda karakterlerin birbirleriyle iletişim kurmasına olanak tanıyan çeşitli özellikler içerir. Character.AI’da grup sohbeti oluşturma yeteneği, teknolojinin ilerleyişini sergiliyor ve kişilerin insan etkileşimine ihtiyaç duymadan nasıl sosyalleşebileceğini gösteriyor.

Character.AI, ChatGPT gibi rakiplerin kapasite sorunları yaşadığı 2023’ün başlarında çok popüler hale geldi. Hizmetin öne çıkan özelliklerinden biri grup sohbetiydi. Kullanıcılar, örneğin Bill Gates ve Tim Cook gibi önemli isimleri teknoloji zekası sohbetinde bir araya getiriyordu.

Karakter.AI

Ücretsiz Character.AI grup sohbetleri nasıl oluşturulur?

Grup sohbeti işlevine erişmek için Character.AI’yi web üzerindeki önceki sürümüne döndürmeniz gerekir.

Oda çalışır hale geldiğinde sohbete daha fazla karakter ekleyebilirsiniz. Ek olarak, mevcut metin kutusuna yazarak girişlerinizi ve sorularınızı yazarak sohbete katılabilirsiniz. Odada, karakterlerin yalnızca sohbete soru girdiğinizde size yanıt vermesini sağlayan bir duraklatma düğmesi vardır.

Aşama 1: Bunu sayfanın altındaki hesap adınızı seçip seçerek yapabilirsiniz. Eski siteye dön. Bu sürümde, karakterlerin birbirleriyle otonom olarak sohbet edebileceği bir ortam oluşturmanıza olanak tanıyan Odalar adı verilen bir özelliğe erişebileceksiniz.

Adım 2: Bir odayı başlatmak için Yaratmak soldaki işlev sekmeleri arasından

Aşama 3: Açılır menüden seçin Oda Oluştur. Bu, grup sohbeti oluşturmaya başlamak için ihtiyacınız olan ayarları getirecektir. Bir oda adı girin. Açılır menüden veya aranacak karakterleri yazarak karakter ekleyebilirsiniz. Bir oda oluşturmak için en az bir karakter, karakterlerin iletişim kurabilmesi için en az iki karakter girmeniz gerekir.

Adım 4: Daha sonra isteğe bağlı olan ancak algoritmanın daha da geliştirilmesine yardımcı olacak bir oda konusu girebilirsiniz. Seçme Oluştur sayfanın sağ alt köşesinde grup sohbetiniz oluşturulacak ve açılacaktır. Karakterleriniz birbirleriyle otomatik olarak sohbet etmeye başlayacaktır.

En yeni Character.AI grupları sohbet özelliği.

YouTube/mrhackio

Premium hizmet için Character.AI grup sohbetleri nasıl oluşturulur?

Character.AI’nin webdeki en son sürümü hiçbir Oda özelliğini desteklemez. Ancak hizmet, ücretli C.ai+ aboneliğinin bir avantajı olarak sunulan yeni bir karakter grubu sohbet özelliği için Rooms’u iptal etti. Şu anda yalnızca iOS ve Android için Character.AI mobil uygulaması aracılığıyla çalışmaktadır ve Ekim 2023’ten beri mevcuttur. C.ai+ abonelik ücreti aylık 10 ABD dolarıdır. Karakter.AI diyor ki planları var gelecekte web’e grup sohbeti desteği getirmek ve bunun uzun vadede genel halka yönelik bir özellik olmasını sağlamak.

Grup sohbetleri, çeşitli senaryolarda yapay zeka ve insanlarla iletişimin bir karışımını deneyimlemenize olanak tanıyan güncellenmiş bir Oda konsepti gibi görünüyor. Albert Einstein, Marie Curie, Nikola Tesla ve Stephen Hawking gibi önemli isimlerin yapay zeka versiyonlarını konuşurken gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca bir yapay zeka moderatörüyle hobilerinize ve ilgi alanlarınıza göre insan arkadaşlarınızla grup sohbetleri düzenleyebilirsiniz.

Diğer grup sohbeti olanakları rol yapma, kitap kulüpleri, çalışma grupları, dil pratiği, destek grupları, grup tartışmaları ve beyin fırtınası oturumlarını içerir ve bunların tümü insan ve yapay zeka katılımcılarının bir kombinasyonunu içerebilmektedir.

Aşama 1: Character.AI’de grup sohbeti oluşturmak için Character AI mobil uygulamasını açın ve artı simgesine dokunun. (+) simge.

Adım 2: Tıklamak Grup Sohbeti Oluşturun. Bu, herkese açık AI karakterlerinin yanı sıra listelenmemiş AI karakterlerini ekleyebileceğiniz bir sohbet alanı açacaktır. Bazı karakterler son zamanlarda listelenecektir. Ayrıca arama sekmesini de kullanabilirsiniz.

Aşama 3: AI karakterlerinizi girdikten sonra Grup Sohbeti Oluşturun Tekrar. Arkadaşlarınızı mı yoksa insan katılımcıları mı davet etmek istediğinizi soran bir açılır pencere göreceksiniz.

Bu adımı atlamak için sekmeyi kapatabilir ve yeni oluşturduğunuz grup sohbetinize devam edebilirsiniz.
genel-19