Elden Ring’deki Altın Su Aygırını nasıl yenersiniz? İster inanın ister inanmayın, yeni Gölge Ülkesi’nin üstesinden gelmesi gereken bir Süper Saiyan su aygırı var ve bu kolay bir iş değil. Dövüş, temel oyundaki bir Runebear’ı alt etmeye benziyor; ancak bu su aygırı, güç istatistiğine ne kadar yatırım yaparsanız yapın, çok daha sert vuruyor. Neyse ki bu korkunç canavarın üstesinden gelmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarımız var.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree’de Altın Su Aygırı tamamen isteğe bağlı olsa da, büyük ganimeti için bu titanı öldürmek isteyeceksiniz; burası birçok Scadutree Parçası konumundan biri. Rehberimizi okuduktan sonra hâlâ sorun yaşıyorsanız kendinize bir dövüş şansı verdiğinizden emin olmak için en iyi Elden Ring yapılarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Elden Ring Altın Su Aygırı nasıl yenilir

Karayolu Haçı’nın hemen kuzeyinde, uzaktaki Fırın Golemi’nin arkasında bulunan Gölge Kale’ye giden büyük teleferiğe bindikten sonra Altın Su Aygırı ile karşılaşacaksınız. Bununla birlikte, Highroad Cross Site of Grace’ten doğuya doğru ilerleyip Bonny Köyü’nden geçerseniz, Gölge Kale’ye doğu girişinden girebilir ve bu dövüşü tamamen atlayabilirsiniz – ya da daha hazırlıklı olduğunuzda daha sonra geri dönebilirsiniz. Bu noktada, Scadutree seviye 8 civarında olmalısınız; bu, kaçma becerilerinize güveniyorsanız Altın Su Aygırı’nı almaya yetecek kadar iyidir.

Altın Su Aygırı için ekipman hazırlığı konusunda fazla bir şey yok; Canavar, korumaları hızla kıracağından, saldırılarından tamamen kaçınmak için orta ila hafif bir donanım yüküne sahip olmanız daha iyi olur.

Sis kapısının dışında, daha önce konuştuysanız Redmane Freyja veya Hornsent’i bu savaşta size yardımcı olması için çağırabilirsiniz. Çağrı işaretleri kapının her iki yanındadır. Redmane Freyja çok daha fazla darbeyi karşılayabilir; ancak Hornsent kanama uygulayabilir ve tek seferde büyük miktarda sağlık alabilir.

Su Aygırının yalnızca bir avuç saldırısı vardır ve bunlardan nasıl kaçınacağınıza dair zamanlamayı azaltmak hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır. Muhtemelen göreceğiniz ilk saldırı, ağzı açık olarak size saldırdığı saldırıdır. Bu saldırıdan kaçmanın en iyi yolunun mümkün olan son saniyede, neredeyse ağzındayken beklemek ve sola veya sağa kaçmak olduğunu bulduk. Aksi halde saldırırken başından uzak durmanız şarttır.

Sağlığı yaklaşık %60 olduğunda, Altın Su Aygırı Süper Saiyan’a dönüşecek ve parlak, iğne benzeri tüyler çıkaracaktır. Daha sonra yere çarpacak ve sol ve sağ kanadından kılları fırlatacak; Bu dönüşüme başladığında onun arkasında kalmak ya da koşup geriye kaçmak isteyeceksiniz. Canavar ayrıca bir top gibi kıvrılacak ve arenanın etrafında yuvarlanarak altın çiviler fırlatacak.

altın su aygırını gözündeki elden halkadan bıçaklamak için yakın dövüş kullanma

Altın Su Aygırı yakın dövüş stratejisi

Kanama veya ağır sarsıcı silahlar gibi bir durum uygulayan hızlı silah saldırıları, Altın Su Aygırı’na karşı çok işe yarar, bu nedenle yakın dövüş stratejiniz ne olursa olsun, onunla başa çıkabilmelisiniz. Aslında tek fark, yuvarlanmadan önce kaç saldırı yapmanız gerektiğidir: Backhand Blades gibi hızlı bir silah için bir avuç, daha ağır bir silah için ise yalnızca bir tane. Güç geliştirme yapıyorsanız duruşunu daha kolay kırmak için Harika Fizik’inizde Stonebarb Cracked Tear’ı kullanmayı düşünün.

Birden fazla darbe almanın en iyi zamanı ağzı açık hücumundan kaçındığınız zamandır. Sizi tekrar ısırmaya çalışmadan önce vurabileceğiniz yaklaşık üç saniyelik bir pencereye sahip olacak. Su Aygırı beklediğinizden biraz sonra saldırma eğiliminde olduğundan kaçma zamanlamasını doğru ayarlamak birkaç denemeyi gerektirebilir, ancak onu bir kez yakaladıktan sonra onu şaşırtmakta veya kanını akıtarak boyun eğdirmekte sorun yaşamazsınız.

Elden Ring'deki altın su aygırına saldırmak için menzilli büyüler kullanma

Altın Su Aygırı menzilli strateji

Büyüler, büyüler veya yaylarla yapılan menzilli strateji, yakın dövüş stratejisiyle hemen hemen aynı şekilde çalışır. Bir atış yapmadan önce veya açık ağızlı saldırısından sonra iki atış yapmadan önce saldırılarından dikkatli bir şekilde kaçınmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, Hippopotamus mesafeyi şaşırtıcı derecede hızlı kapatır, bu nedenle Azur Kuyruklu Yıldızı gibi uzun hazırlık süreli büyüler, eğer çizim saldırganlığınız yoksa tavsiye edilmez. Büyücülükte, duruşunu kırmak için denenmiş ve onaylanmış Kaya Sapanı’nı kullanmayı düşünün. Büyüler için, Aydınlatma Mızrağını uzaktan kullanmanın güvenli olduğunu gördük; ancak bu rotanın Hippopotamus’un devasa sağlık havuzunu yok etmesi biraz zaman alacak.

Menzilli silahlar konusunda her şey yolundaysa Redmane Freyja’yı çağırmanızı öneririz çünkü o sizin en dayanıklı seçeneğinizdir; ancak yapınıza bağlı olarak klasik Mimic Tear Spirit Ash’i de küçümsemeyin.

elden ring'deki altın su aygırı ile mesafeyi korumak

Altın Su Aygırı peynir stratejisi

Altın Su Aygırını peynirlemenin yolu menzilli stratejiyle hemen hemen aynıdır: Redmane Freyja’yı tank saldırılarına çağırın. Freyja’ya saldırana kadar Hippopotamus’un saldırılarından kaçının (saldırmaya çalışmayın bile). Oradan, emrinizde güçlü bir büyü veya silah sanatı kullanın: büyücülük için Azur Kuyruklu Yıldızı, inanç büyüleri için Ölüm Yıldırımı ve gizli büyüler için Smarag’ın Glintstone Nefesi veya Ekzykes’in Çürümesi. Altın Su Aygırı Freyja’ya saldırı animasyonuna başlarken bu büyüleri yapın, böylece sona erdiğinde saldırganlaşırsa iyileşmek için zamanınız olur.

Alternatif olarak, Hornsent’in yardımıyla defalarca kanamayı tetiklemek için Moghwyn’in Kutsal Mızrak sanatı Kanlı Ay Ritüeli’ni kullanarak başarılı olduk.

Golden Hippopotamus’u yendikten sonra, Shadow of the Erdtree’de çok daha fazla boss bulunduğundan, düşürdüğü parçalarla Scadutree seviyenizi yükseltmeyi unutmayın. DLC’yi tamamlamadan önce karşınıza çıkacak tüm Elden Ring boss’larına bir göz atmayı unutmayın – ve bundan sonra çok daha zorlaşacakları için iyi şanslar. Biraz motivasyona ihtiyacınız varsa Elden Ring Shadow of the Erdtree incelememize göz atın.oyun-2