Donald Sutherland

Donald Sutherland, 26 Eylül 2019’da 67. San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde.
Fotoğraf: Carlos R. Alvarez/WireImage (Getty Images)

Donald Sutherland, tecrübeli aktör kimin kariyeri 1960’ların sonlarına kadar uzanıyordu ve çok çeşitli türlerden bir dizi klasik içeriyordu (Kirli Düzine, PÜRE, Çekirge Günü, Vücut Hırsızlarının İstilası, Ulusal Lampoon’un Hayvan Evi, Sıradan insanlar… ve bu onun film çalışmasının sadece ilk on yılı; aynı zamanda televizyon ve sahne sanatçısıydı), 88 yaşında öldü.

Haberler Variety tarafından onaylandı Sutherland’ın ajansı aracılığıyla. Her kesimden sinemasever Sutherland’in çalışmalarını takdir etse de (o, tüm karakterlerine bir zeka ve asalet kattı, ayrıca rolüne bağlı olarak çok çeşitli (korkutucu, yaramaz, dünyadan bıkmış…) nüanslar getirdi) türün hayranları onun çalışmasını her zaman özellikle takdir edeceklerdir. bilim kurgu, korku ve fantezi alanlarında çalışın. Bu alanlardaki unvanlar arasında elbette oyunculuğu da var Başkan Coriolanus Snow dörtte Açlık Oyunları filmlerin yanı sıra Şimdi Bakma, Vücut Hırsızlarının İstilası, Vampir avcısı Buffy (film), Uzay Kovboyları, Astra ilanıVe Bay Harrigan’ın Telefonu, diğerlerinin yanı sıra. Aynı zamanda Kiefer Sutherland’ın da babasıdır. üretken bir aktör.

En sevdiğiniz Donald Sutherland rolü hangisi? (Seçim yapmak zor ama Bay X JFK kesinlikle benimkilerden biri). En iyi seçimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7