Yeni bir bataklık ziyafeti var Universal Stüdyoları Orlando‘nin yeni açılan Dreamworks Land’i saygı duruşunda bulunuyor Şrek en tuhaf, en dengesiz şekilde. Bu, popüler peri masalı parodi serisinden ilham alan, Mike Myers’ın dev suratı şeklindeki bir çubuk kraker – internette tema parkı tutkunları tarafından bilinen adıyla “Shrekzel” ve onu almamız gerekiyordu.

Bakın, bir tema parkı muhabirinin işinin bir kısmı da sinema ve televizyonla bağlantılı olarak sunulan sinerji odaklı ikramları ve içecekleri denemektir. İyiyi de kötüyü de denedik; Yıldız Savaşları rasyon, Cadılar Bayramı Korku Geceleri ürkütücü muameleA Kuklalar Laboratuvar yeşil turşu milkshake (yüz yarda bakış)ve bu durumda, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yeşil kulaklı balçık peyniri ile birlikte gelen Shrekzel. Kendinizi bir atlama korkusuna hazırlayın:

Shrek'in Yüzünü Tattım ve Onu Buldum... Sümüksü mü? başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Sabina Graves/Gizmodo

Bakması o kadar rahatsız edici ki, Eşek’in bir gün patladıktan sonra dev katliamına mı (ogre-ssacre?) gittiğini ve Dragon’un da Bayan Lovett’ı baştan sona yok edip etmediğini merak etmeye başlıyorsunuz. Sweeney Todd onunla. Sevilen kahraman ve baba Shrek’in soyulmuş yüzüne hayret verici bir şekilde benziyor! işler yolunda gitti mi Ejderha Evi? Cidden, sanki devin yüzünü kızartıp kulak kirine batırmışlar gibi. Fiona ve çocuklar nerede? Yeşiller kaybetti mi?

Canon’un spekülasyonları bir yana, Shrekzel görebileceğiniz gibi bir maske boyutunda. Yeşil sümüklü peynir eşlikçiliğine gelince, onun plastik neon yeşili peynirden daha süt kıvamında olduğunu keşfetmek beni rahatlattı; ama gerçekten hasta olmanın verdiği bezelye rengindeki sümüğe biraz benziyordu. Çok fazla düşünmezseniz, tema parkı peyniri için iyidir, tuzlu krakerin sümüksü ama tatmin edici olmasını sağlar.

Shrek'in Yüzünü Tattım ve Onu Buldum... Sümüksü mü? başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Sabina Graves/Gizmodo

Genel olarak Shrekzel, standart pişmiş eğlence parkı yemeğinizdir – ve endişelenmeyin, tadı hiç soğana benzemiyor, ancak Dreamworks Land, Shrek’in duygusal katmanlarını onurlandırmak için tada sahip bir çeşit eklemeyi düşünmelidir. Bir kişi de olsa abilir bitirin, bu kesinlikle paylaşım için yapılmış bir tür tema parkı atıştırmalıktır; Universal Studios Florida’da, pek çok sinema temalı yiyeceğin bulunduğu, sadece ekmekle yetinmek istemezsiniz. Gibi filmlerden ilham alan Summer Blockbuster haraç mağazasındaki tatlılar gibi parkın etrafındaki diğer birçok eğlenceli ikramlara da yer bırakın. Geleceğe Dönüş, ET, Ve Çeneler. Shrek’in kızartılmış yüzü sayesinde bunları deneyemedik ama bir dahaki sefere ET yiyeceğimizden emin olacağız

Shrek'in Yüzünü Tattım ve Onu Buldum... Sümüksü mü? başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Sabina Graves/Gizmodo

Shrekzel’in havası dengesiz ve yalnızca görüntüler için bile alınmaya değer. Diğer Orlando parklarındaki sevimli fare suratlı simitlere kabus gibi görünen bir alternatif olarak serinin ciddiyetsiz parodi doğasına uyuyor. Bu yaz Universal Studios Orlando’da Shrekzel’i ve diğer sinema lezzetlerini bulun!


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7