Xiaomi 14 Civi’nin şirketin bir sonraki büyük akıllı telefon lansmanı olacağı doğrulandı. Çinli akıllı telefon üreticisi, bir sosyal medya gönderisinde Hindistan’daki lansman tarihini duyurdu ve tasarımıyla ilgili bilgi verdi. Geçen hafta şirket, telefona şifreli bir “Sinematik Vizyon” metniyle tanıtım yapmıştı ve şimdi telefonun 12 Haziran’da Hindistan’da piyasaya sürüleceğini doğruladı. Mart ayında Çin’de piyasaya sürülen, yeniden markalanmış bir Civi 4 Pro olduğu söyleniyor.

Xiaomi 14 Civi’nin tasarımı ortaya çıktı

Pazartesi günü, Xiaomi’nin resmi hesabı X’te (eski adıyla Twitter olarak biliniyordu) bir gönderi yaparak akıllı telefonun 12 Haziran’da Hindistan’da piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ayrıca telefonun kamera modülünü vurgulayan bir resmini de yayınladı. Görüntüye göre, telefon Leica markalı lenslere sahip olacak ve üçlü arka kameralara sahip olacak. Kameralar, metalik bir halkayla çevrelenmiş dairesel bir modül halinde düzenlenecek.

Xiaomi 14 Civi teknik özellikleri (beklenen)

Çin’deki Civi serisi birkaç yıldır varlığını sürdürüyor ve markanın orta sınıf ve premium akıllı telefonları arasındaki boşluğu dolduruyor. Xiaomi Hindistan CMO’su Anuj Sharma, Gadgets 360 ile yaptığı görüşmede yeni Xiaomi akıllı telefonunun ülkede aynı rolü oynayacağını doğruladı.

Xiaomi 14 Civi hakkında pek bir şey bilinmese de, Mart ayında Çin’de piyasaya sürülen Civi 4 Pro’nun yeniden markalanmış bir versiyonu olduğu söyleniyor. 120 Hz yenileme hızına ve Gorilla Glass 2 korumasına sahip 6,55 inç full HD+ OLED ekrana sahiptir. Kaputun altında, 16 GB’a kadar LPDDR5X RAM ve 512 GB’a kadar UFS 4.0 dahili depolama ile eşleştirilmiş Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti ile donatılmıştır.

Xiaomi Civi 4 Pro ayrıca Leica Summilux lensli ve optik görüntü sabitlemeli (OIS), 50 megapiksel portre sensörü ve 12 megapiksel ultra geniş açılı kameraya sahip 50 megapiksel birincil tetikleyiciden oluşan üçlü bir arka kamera kurulumuna da sahip. Ön tarafta iki adet 32 ​​megapiksel selfie kameralı çift kamera kurulumu bulunuyor. Telefon, 67W hızlı şarj desteğinin yanı sıra 4.700mAh batarya ile destekleniyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

genel-8