Crunchyroll bahar anime dizisine gençlik hakkındaki distopik bilimkurgu hikayesi DEAD DEAD DEMONS DEDEDEDE DESTRUCTION geliyor. İki bölümlük bir film olarak gösterime girdikten sonra – Bölüm 1 22 Mart’ta ve Bölüm 2 yalnızca Japonya’da 24 Mayıs’ta gösterime girecek – DEAD DEAD DEMONS DEDEDEDE DESTRUCTION dünya çapında 200’den fazla ülke ve bölgede Crunchyroll’da izlenebilecek. 23 Mayıs Perşembe günü saat 20:00 PT’de başlayacak ve daha önce sinemalarda hiç görülmemiş yepyeni görüntüler içeren bölümleri haftalık olarak yayınlanacak, 18 bölümlük yepyeni bir televizyon dizisi versiyonu.

2019’da Eisner Ödülü’ne aday gösterilen ve 2018’de San Diego Comic-Con’da eleştirmenlerce yılın En İyi Yeni Manga’larından biri olarak kabul edilen DEAD DEAD DEMONS DEDEDEDE DESTRUCTION, Inio Asano (Goodnight Punpun) tarafından yaratılan ve tarafından yayınlanan orijinal çizgi romandan uyarlanmıştır. Shogakukan’ın 2014’ten 2022’ye kadar dolaşımda üç milyondan fazla kopyası var.

ÖLÜ ÖLÜ ŞEYTANLAR DEDEDEDE YIKIMI Resmi Özet:

Dünya, gizemli bir uzaylı ana gemisinin aniden ortaya çıkmasıyla tehdit edilirken, en yakın arkadaşlar Kadode Koyama ve Oran “Ontan” Nakagawa, lise hayatlarına devam ediyor. Ancak büyüdükçe varoluşsal sorularla karşı karşıya kalırlar, yetişkinliğin karmaşıklıklarını ve gerçek tehdidin yukarıdan gelmeyebileceğini öğrenirler.

Resmi fragmana göz atın:

Animenin yapımcılığını Studio Production +h üstleniyor. (The Orbital Children) adlı filmin yönetmenliğini PSYCHO-PASS serisindeki çalışmalarıyla tanınan Tomoyuki Kurokawa üstleniyor. Dizinin kompozisyonu ve senaryosu, önceki çalışmaları arasında Violet Evergarden dizisi, Liz and the Blue Bird ve A Silent Voice’un da yer aldığı Reiko Yoshida tarafından yazılmıştır.

Ek yapım kadrosunda Takaaki Suzuki’nin dünya sahnesi (Violet Evergarden serisi); Nobutake Ito (INU-OH) tarafından karakter tasarımı ve baş animasyon yönetmenliği; Satoshi Takezawa’nın (Digimon Adventure) renk tasarımı; sanat yönetmenliğini Mika Nishimura (Typhoon Noruda); Satoi Inami’nin CG yönetmenliği; Takuma Morooka’nın (Moriarty the Patriot) görüntü yönetmenliği; kurgusu Masayuki Kurosawa (Laid-Back Camp serisi); Takeshi Takadera’nın ses yönetmenliği ([Oshi no Ko]); ve Taro Umebayashi (Space Dandy) tarafından bestelenen müzik.

Dizinin başrollerinde Kadode Koyama rolünde Lilas Ikuta (BELLE’de Hiro-chan) ve Kadode Koyama rolünde ano (Memocho) yer alıyor. [Oshi no Ko]) Oran Nakagawa olarak. Lilas Ikuta, şarkıları anime serisindeki küresel fenomen “Idol”u da içeren popüler müzik grubu YOASOBI’nin şarkıcı-söz yazarı ve vokalisti olan ikura olarak da bilinir. [Oshi no Ko], Frieren: Beyond Journey’s End anime serisinden “Brave” ve Mercury’den Mobile Suit Gundam the Witch anime serisinden “The Blessing”. Çok yetenekli seslendirme sanatçısı Ano aynı zamanda dikkat çeken teklisi “Chu, Tayousei” olan bir müzik sanatçısıdır. Chainsaw Man anime serisinin bitiş tema şarkılarından biri olarak duyulabilir.

Orijinal film tema şarkısı “ZeZeZeZettai SeiikiAno’nun gerçekleştirdiği ve Lilas Ikuta’nın yer aldığı şarkı aynı zamanda DEAD DEAD DEMONS DEDEDEDE DESTRUCTION’ın yeni televizyon versiyonunun da bir parçası olacak.

Destekleyici seslendirme kadrosu ayrıca şunları içerir:

 • Atsumi Tanezaki (SPY x FAMILY’deki Anya Forger) Kiho Kurihara rolünde
 • Miyuri Shimabukuro (Carole, Carole ve Salı) Ai Demoto rolünde
 • Saeko Oki (Kapanan Davada Fumi Sanada (Dedektif Conan)) Rin Hirama rolünde
 • Azumi Waki ​​(Tokyo Revengers’da Hinata Tachibana) Futaba Takemoto rolünde
 • Makoto Tainuma rolünde Ryoko Shiraishi (Savaş Uşağı Hayate’deki Hayate Ayasaki)
 • Miyu Irino (Mob Psycho 100’de Ritsu Kageyama) Keita Oba rolünde
 • Koki Uchiyama (My Hero Academia’da Tomura Shigaraki) Kenichi Kohiruimaki rolünde
 • Taito Ban (Solo Dengelemede Jinwoo Sung) Watarase rolünde
 • Junichi Suwabe (My Hero Academia’da Shota Aizawa) Hiroshi Nakagawa rolünde
 • Kenjiro Tsuda (JUJUTSU KAISEN’de Kento Nanami) Nobuo Koyama rolünde
 • Naoto Takenaka (Entei IN Pokémon 3: The Movie) Başkan olarak
 • TARAKO (Chibi Maruko-chan’da Momoko “Maruko” Sakura) Debeko rolünde
 • Tomokazu Sugita (Gintama’da Gintoki Sakata) Isobeyan rolünde

Inio Asano’nun Dead Dead Demon’s Dededede Destruction çizgi romanının 12 cildinin tamamı şu anda şuradan satın alınabilir: Crunchyroll Mağazası.

Kaynak: Basın Bültenioyun-4