Samsung, Snapdragon ve şirket içi Exynos yonga setleriyle amiral gemisi Galaxy S24 serisini Ocak ayında piyasaya sürdü. Galaxy S24 ve S24+’ın ABD versiyonlarında Snapdragon 8 Gen 3’ü barındırıyordu, ancak telefonlar diğer bölgelere Exynos 2400 yonga seti ile geldi. Güney Koreli teknoloji grubunun, yakında çıkacak olan Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 için de bu çift çip stratejisini takip edeceği söyleniyordu. Ancak yeni bir rapor bu iddiayı yalanlıyor ve Samsung’un yeni nesil katlanabilir cihazında Qualcomm’un en yeni yonga setini kullanacağını öne sürüyor telefonlar.

Samsung Galaxy Z Fold 6, Galaxy Z Flip 6 SoC ayrıntıları

Kore yayını The Elec eyaletler Samsung’un yakında çıkacak Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6 için yalnızca Snapdragon 8 Gen 3 işlemcileri kullanacağı bildiriliyor. Yonga setinin mevcut ve eski nesil katlanabilir cihazlar ve Galaxy S serisi gibi “For Galaxy” etiketine sahip olacağı bildiriliyor. Daha önce gelecek telefonların bazı bölgelerde Exynos çipleriyle geleceği söyleniyordu.

Samsung’un altıncı nesil Galaxy Z Fold serisinin baştan itibaren Qualcomm’un işlemcisini temel alarak tasarlandığı ve başka bir işlemci eklenmesinin maliyeti artırabileceği bildiriliyor. Raporda, markanın “maliyet kontrolü” ve “verimliliği” göz önünde bulundurarak tek çip stratejisini tercih ettiği belirtiliyor. Raporda, “Yalnızca katlanabilir telefonlar S serisi kadar çok adet satıldığında” Samsung’un Exynos’u da dahil etmesinin faydalı olacağı iddia ediliyor. . Samsung, kurulduğu günden bu yana katlanabilir telefonlarında yalnızca Qualcomm’un Snapdragon işlemcisini kullanıyor.

Bu arada, ihbarcı Roland Quandt (@rquandt) gönderildi Samsung Galaxy Z Flip 6 kasalarının iddia edilen görselleri. Sızıntı, cihaz için tanıdık bir tasarıma işaret ediyor. Çift arka kamera ünitesi ve esnek pencere ile gösterilmiştir.

Samsung’un, Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6’yı tanıtmak için 2024’teki ikinci ambalajsız etkinliğini 10 Temmuz’da düzenlemesi bekleniyor. Telefonun teknik özellikleriyle ilgili söylentileri zaten duymuştuk. Flip tarzı telefonun 120Hz yenileme hızına sahip bir kapak ekranına sahip olduğu söyleniyor. 256GB ve 512GB depolama seçeneklerinin yanı sıra 8GB ve 12GB RAM varyantı da gelebilir. Galaxy Z Fold 6’nın Titanyum çerçeveye sahip olabileceği ve 25W şarjla çalışacağı söyleniyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı takip edin X, Facebook, Naber, İş Parçacığı Ve Google Haberleri. Cihazlar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı. En iyi etkileyiciler hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız şirket içi bölümümüzü takip edin O Kim360 Açık instagram Ve Youtube.

Honor 200 Serisi Şirketin Yeni Dört Katmanlı Yapay Zekasıyla Gelecek; Lansman Zaman Çizelgesi Onaylandı, Tasarım Tanıtımı Yapıldı

genel-8