Google Şifre Yöneticisi’ne şifre paylaşımı özelliğinin getirilmesi bir süredir dikkatimizi çekiyordu. Sızıntılar bunun ipucunu verdi ve Google bunu Şubat 2024’te resmen doğruladı. Şimdi, aradan üç ay geçtikten sonra, özellik nihayet kullanıma sunulmaya başlıyor.

Google Şifre Yöneticisi’nde şifre paylaşımı kullanıma sunuluyor

Mayıs 2024 Google Play Hizmetleri güncellemesinde (v24.20), Google bu özelliği açıkladı Google Şifre Yöneticisi’nde şifre paylaşımı. Ancak bir uyarı: Şifrelerinizi Google hesabı olan herkesle değil, yalnızca aile grubunuzdaki kişilerle paylaşabilirsiniz. Google’ın açıklamasına göre destek belgesi:

Google daha önce bu şifre paylaşım özelliğinin nasıl kullanışlı olabileceğine dair birkaç örnek vermişti. Teknoloji devi, kreşin tek bir hesap aracılığıyla yönetilmesinden veya ebeveynlerinin okul ödevlerine erişmesine izin veren bir çocuktan bahsetti. Ancak bu özellik, örneğin akış hizmetlerine erişimi paylaşmak için de yararlı olabilir.

Google, en son Google Play Hizmetleri güncellemesiyle Uygulama Etkinliği’ne yeni işlevler de getirerek ebeveynlerin çeşitli zaman sınırı ayarlarında çocuklarının uygulama kullanımını takip edebilmesine olanak tanıyor.

Google Sistem hizmetleri varsayılan olarak cihazınızı otomatik olarak günceller ancak Mayıs 2024 Play sistem güncellemesinin telefonunuzda zaten olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız şu adımları izleyin:

  1. Ayarlar’a gidin
  2. Güvenlik ve Gizlilik’i seçin
  3. Sistem ve Güncellemeler’i seçin
  4. Google Play Sistem Güncellemesi’ne dokunun.

Bundan sonra Google Şifre Yöneticisi’ni açın ve aile paylaşımıyla ilgili bir istem gelip gelmediğini kontrol edin. Sadece bir uyarı, Google’ın bu özelliği aşamalı olarak kullanıma sunduğu anlaşılıyor, bu nedenle en son Play sistem güncellemesini yükledikten hemen sonra görünmezse şaşırmayın.telefon-1