AtomMan markası altında üst düzey özelliklere sahip cihazlara odaklanan Minisforum, AtomMan G7 Pt oyun mini bilgisayarını tanıttı.Üreticiye göre bu, dünyanın AMD Advantage Premium sertifikasını alan ilk yüksek performanslı mini bilgisayarıdır. Bu, AMD’nin AMD bileşenlerini temel alan yüksek performanslı cihazlara verdiği bir sertifikadır; bu, ürünün öncelikle yüksek performans ve ikinci olarak yüksek kalite sunduğu anlamına gelir. Doğru, yeni Minisforum ürünü söz konusu olduğunda, özellikleri, yüksek performanslı çözümler söz konusu olduğunda düşünüleceği gibi değil.

Daha doğrusu buradaki işlemci aynen böyle. Bu, 16 çekirdekli mobil Ryzen 9 7945HX’tir. Ancak ekran kartı sadece bir Radeon RX 7600M XT, yani günümüz standartlarına göre giriş seviyesi bir çözüm. Yani, konumlandırma açısından bu bir oyun mini bilgisayarı olmasına rağmen, avantajları oyunlarda değil, ilk olarak kaynak yoğun uygulamalarda ortaya çıkacak.

PCIe 5.0 SSD'ye sahip dünyanın ilk AMD Advantage Premium sertifikalı mini bilgisayarı.  Minisforum AtomMan G7 Pt tanıtıldı

PC ayrıca iki adet DDR5 bellek yuvası ve iki adet SSD yuvası sunuyor. Ve bunlardan biri PCIe 5.0. Bu, piyasadaki böyle bir yuvaya sahip ilk mini bilgisayardır. Ayrıca Wi-Fi 7, HDMI 2.1, DisplayPort 2.0, dört fanlı güçlü bir soğutma sistemi, RAM ve SSD için ayrı bir CO birimi ve RJ45 2.5GbE, USB 3.2 Gen 2 ( x4), USB-C 3.2 Gen 2 (x2), HDMI, DisplayPort, ancak bazı nedenlerden dolayı USB4 yok, ancak şirketin daha az güçlü mini bilgisayarlarında mevcut.

Henüz fiyat bilgisi yok ancak böyle bir cihazın ucuz olması mümkün değil.genel-22