Bazı üst düzey eko-kimliklere sahip lüks bir organik yatak arıyorsanız, o zaman şanslısınız çünkü Avocado Green, Anma Günü öncesinde fiyatlarını düşürdü, bu da en iyi organik yataklarından üçünde 2.200 dolara kadar tasarruf edebileceğiniz anlamına geliyor.

Avocado Green, sertifikalı doğal ve organik malzeme kullanımı nedeniyle Amerika’nın en iyi yatak markalarından biridir. Avocado Green, genellikle yüksek fiyata sunulan birinci sınıf yataklarını oluşturmak için doğal ve organik malzemeler kullanıyor.

Avocado Green düzenli satış yapmasa da, yaptıklarında bu indirimden yararlanmaya değer. Bu yılın Anma Günü yatak satışlarında piyasadaki en iyi organik yatakların bazılarında %20’ye varan indirimler var. Markanın amiral gemisi olan The Avocado Green yatağından büyük oranda tasarruf edebilirsiniz. Avocado Green’den sadece 1.699 $’a kraliçe boy yatak satın alın (1.999 dolardı). Bu yıl Avocado Green’den bu seviyede bir tasarruf göreceğimizi bilmiyoruz, bu yüzden bunlar bu Anma Günü’nde satın alacağım ilk 3 yatak.

Lateks şilteler hafızalı köpükten daha mı dayanıklıdır?

Lateks şilteler genellikle hafızalı köpük şiltelerden daha dayanıklıdır. Lateks yataklar 20 yıla kadar dayanabilirken hafızalı köpük şilteler ortalama 10 yıl kadar dayanır.

Lateks şiltelerin hafızalı köpük muadillerine göre daha uzun süre dayanmasının birkaç nedeni vardır ve bunların hepsi malzemelerin dayanıklılığına bağlıdır. Lateks doğal olarak esnek bir malzemedir ve aynı zamanda daha açık hücre yapısına sahiptir. Bu açık hücre yapısı, latekse esnekliğini verir, böylece aşırı basınç uygulandıktan sonra hızla eski şekline döner ve lateks şiltelerin şeklini daha uzun süre korumasına yardımcı olan da bu esnekliktir.

Hafızalı köpük ise lateksle aynı seviyede açık hücre yapısına sahip olmayan bir poliüretan malzemeden yapılmıştır. Bu, vücut şeklinizi şekillendirmek için tasarlandığı için en iyi hafızalı köpük şiltede istediğiniz gibi basınç altında sıkıştığı anlamına gelir. Ancak zamanla bu sıkıştırma hücre duvarlarını zayıflatabilir ve köpüğü parçalayabilir.genel-26