Paper Mario: The Thousand-Year Door’un merakla beklenen yeniden yapımı burada ve Gamecube orijinaline çok benzer şekilde oyun bulmacalar, sırlar ve yeni oyuncuların biraz kafa karıştırıcı bulabileceği bazı ilginç mekaniklerle dolu. Yine de endişelenmeyin, Bin Yıllık Kapı’nın daha kafa karıştırıcı yönlerini küçültmek için buradayız.

The Paper Mario: The Thousand-Year Door, tonlarca yeni içerik sunmuyor ancak kendinize meydan okuyabileceğiniz bir çift zorlu oyun sonrası patronu ekliyor. İşte bu patronlarla nasıl yüzleşeceğiniz ve onları nasıl yeneceğinize dair birkaç ipucu.

Not: Bu kılavuz Paper Mario: The Thousand-Year Door oyun sonrası SPOİLER içermektedir.

Spoiler fobisi odadan çıktı mı? Tamam, daha fazla uzatmadan…

Prens Muş

Aynen öyle, Glitz Pit’in orijinal şampiyonu Rawk Hawk’la değiştirilmeden önce artık nihai şampiyon unvanı için mücadele edilebilir.

Prens Mush ile Nasıl Savaşılır?

Prince Mush oyunun başlarında size meydan okuyan bir mesaj gönderse de onunla savaşmak için ana hikayeyi bitirmeniz ve kredi almanız gerekiyor. Glitz Pit’teki kurtarma bloğunun ve soyunma odalarının yanındaki koridorda takılacak. Onunla konuşun ve meydan okumasını kabul edin. Daha sonra GBA şeklindeki terminallerden birine giderek onunla bir gösteri maçı yapın.

Strateji İpuçları

Korkutucu olmayan görünümüne rağmen Prince Mush kesinlikle zorlu bir müşteri; 96 HP, 6 Saldırı ve 6 Savunma değerlerine sahip. Prens’in birkaç duruşu vardır; biri yukarı aşağı zıpladığı, diğeri ise ileri geri yalpaladığı bir duruştur; yalnızca ilkini yaparken hasar verebilirsiniz, çünkü o ikinci duruştayken her zaman kaçacaktır. Bu nedenle, ileri geri hareket ederken, zamanınızı iyileştirmek ve Güç Kaldırma veya Hücum yeteneği gibi saldırıyı artırıcı öğeleri kullanmak için kullanın. Başarılı bir Süper Muhafızı başarırsanız, bir tur boyunca sersemletilecek ve size daha fazla saldırı fırsatı verecek.

Prens Mush’un HP’sinin yaklaşık yarısını düşürdüğünüzde, tekrar tekrar Süper Saiyan’a dönüşecek ve saldırı gücünü artıracaktır. Prince Mush bu aşamada yeni bir kombo kazanacak ve her yönden üzerinize uçarak her vuruşta ağır hasar verecek. Bu kombinasyon berbat, ancak saldırılardan biri sırasında bir Süper Muhafızı alt etmeyi başarırsanız, o tekrar sersemleyecektir. Ayrıca üçe bölündüğü bir hamlesi var; onu normale döndürmek için “gerçek” Mush’a vur. Bu ikinci aşama zordur, ancak çok sayıda Hayat Mantarı stoklarsanız ve birkaç Süper Muhafızı vurursanız zirveye çıkacaksınız.

kahretsin

Ve diğer gizli patron da… Whacka. Göründüğünden daha sert!

Whacka’yla nasıl savaşılır?

Whacka, Bin Yıllık Kapı’nın bulunduğu yeraltı odasının batısında yer alan 100 Deneme Çukuru’nun dibindedir. Bin Yıllık Kapı odasının doğu tarafındaki kapıdan içeri girin, kağıt uçak platformuna zıplayın, ardından odanın doğu tarafındaki platforma süzülüp 100 Deneme Çukuru’nun kapısına erişin.

Whacka ile savaşmak için Pit of 100 Trials’ın tamamını oynamanız ve Bonetail’i yenmeniz gerekecek. Bunu yaptıktan sonra…hepsini tekrar yapın! 50. kata atlamak için 300 jeton ödeyebilirsiniz, aksi takdirde çukuru tekrarlamak zorunda kalacaksınız. 100. kata ulaştığınızda Bonetail’in yerini Whacka alacak. Onunla savaşmak için onunla konuş.

Strateji İpuçları

Whacka oldukça basittir, ancak 108 HP, 10 Saldırı ve 1 Savunma değerlerine sahip, sağlamdır. Whacka’ya her saldırdığınızda, HP’sini geri kazanmak için yiyebileceği veya saldırı olarak size fırlatabileceği bir “Whacka Bump” (temel olarak küçük bir çörek) düşürür. Bu Tümseklerin sarı ve kırmızı çeşitleri mevcuttur; kırmızı daha güçlüdür. Temel olarak, çok fazla bireysel vuruş yapmayan saldırılar kullanın, böylece Whacka çok fazla Çarpma oluşturmayacaktır. Bunun dışında, sadece Superguarding Whacka’nın saldırıları üzerinde çalışın ve Yaşam Mantarlarını yükleyin. Bu dövüş, Whacka’nın yüksek HP’si ve iyileştirme yeteneği nedeniyle uzun sürecek, ancak buna bağlı kalın ve zirveye çıkacaksınız.

Ve işte başlıyorsunuz; oyundaki en zorlu müşterilerden ikisini bu şekilde alt edersiniz!

Paper Mario: Bin Yıllık Kapı artık Nintendo Switch’te mevcut. Wccftech’in Paper Mario The Thousand-Year Door kılavuzlarının tümüne buradan göz atabilirsiniz.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17