Savaş ve strateji oyunları söz konusu olduğunda gerçekte ne kadar ayrıntı istiyorsunuz? XCOM ve Command and Conquer belli miktarda dikkat ve uzmanlık gerektirir, ancak aynı zamanda alıp oynamaları da nispeten kolaydır ve sezgisel olarak mantıklıdırlar; siperde kalın, yok edilmeyin ve düşmanı öldürmeye çalışın. Ne kadar uzaklaştırırsanız, strateji deneyimi o kadar karmaşık ve muhtemelen daha ödüllendirici hale gelir. Arma’nın gerçekçiliğini ve askeri simülasyon iddialarını kanalize etmek ve Savaş ThunderBelki de var olan en büyük ve en ayrıntılı savaş oyunu 1.0’a ulaştı.

İlk başladığınızda Warno, eşi benzeri görülmemiş ölçekte açıkçası korkutucu bir strateji oyunudur. Haritalar devasadır ve farklı arazi türleri savaşta avantaj ve dezavantajlar sağlar. Tamamı gerçek dünyadaki benzerleri esas alınarak orijinal olarak modellenen beş kampanya ve 1.000’den fazla farklı birim ve araç var. En azından kullanıcı arayüzü kapsamlıdır ve eğer zafer garantilenecekse savaşın hemen hemen her yönünün yönetilmesi, mükemmelleştirilmesi ve denetlenmesi gerekir. Çatışma modunu oynayabilir ve ayrıca çok oyunculu modda 1v1, 2v2, 4v4 ve 10v10 savaşlarda yarışabilirsiniz.

Peki nasıl çalışıyor? Temel olarak Warno’daki işiniz iki yönlüdür. İlk olarak, bir tür güverte inşa sistemi kullanarak üniteleri birleştirmeniz gerekir. Piyade, hava ve zırhlı tümenler, hangi belirli araçlara veya asker türlerine kattığınıza bağlı olarak özelleştirilebilir ve geliştirilebilir ve mümkün olan en iyi istatistik ve yetenek kombinasyonlarını geliştirmek istersiniz. Bundan sonra savaşa geçiliyor. Haritalar çok sayıda ele geçirme noktasına ayrılmıştır. Kontrol ettiğiniz her biri için yeni puan çarpanları kazanırsınız; önceden belirlenmiş bir puana ulaşan ilk ordu haritayı kazanır.

Özetle bu Warno’dur, ancak bu ciddi derinliğe sahip büyük bir strateji oyunudur ve başarılı olmak istiyorsanız, kendinizi oyunun mekaniğine ve sistemlerine tam bir inançla vermeniz gerekir. Steel Division ve Wargame’in arkasındaki ekip Eugen tarafından yaratılan Warno, War Thunder ve Arma’nın tüm özgünlüğüne ve askeri simülasyon karmaşıklığına, belki de daha fazlasına sahip.

Steam Erken Erişim’de geçen uzun bir dönemden sonra, oyunculardan genel olarak ‘çok olumlu’ puan aldı, 1.0’a ulaştı ve şu anda tam sürümüyle mevcut. $39,99 / £34,99. Eğer denemek istiyorsanız, sadece gidin Burada.

Aksi takdirde, sizin için en iyi simülasyon oyunları veya şu anda PC’de mevcut olan en iyi 4X oyunları olabilir.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2