Tanrılarla birlikte, kıyamet sonrası bir dönemle karşı karşıyayız. Biraz alay ettikten sonra, Fortnite yeni başlatıldı en son battle royale sezonu – Bölüm 5: Sezon 3’e geldik – ve büyük ölçüde ilham kaynağı: Deli Max Ve Araları açılmak (Aslında, Araları açılmak bunun bir parçasıdır). Buna “Enkaz” adı veriliyor ve yeni bir çorak arazi bölgesini, araç savaşlarına daha fazla odaklanılmasını ve bazı nedenlerden dolayı Magneto’yu tanıtıyor.

Öncelikle adanın kendisinden bahsedelim. Oyunun kurgusunda devasa bir kum fırtınası geldi ve haritanın güney bölümünü tamamen değiştirdi. Üç yeni konum var: Redline Rig adında bir rafineri, Nitrodrome adında bir araç arenası ve Brutal Beachhead adında bir plaj alanı. Bu sezonun patron karakterleri olan ve The Machinist ve The Machinist gibi isimlerle anılan “Wasteland Warriors” da onlara eşlik ediyor. Sirk Sorumlusu Scarr. Ayrıca: Artık adada devriye gezen, oyuncuların kaçırıp devralabileceği iki Savaş Otobüsü var.

Görünüşe göre iki ana oyun güncellemesi var. Bunlardan biri, içebileceğiniz veya aracınızda kullanabileceğiniz Nitro adı verilen bir maddedir: oyuncuları daha hızlı, daha güçlü hale getirecek ve daha hızlı yeniden yükleme yapacak, arabalar ise daha hızlı gidecek, daha az gaz tüketecek ve daha fazla güçle çarpabilecek. Buna paralel olarak araç modları da geri döndü; böylece arabanızı silah taretleri, kurşun geçirmez lastikler ve daha fazlasıyla donatabilirsiniz. Dan beri Araları açılmak artık bir parçası Fortnite Evren, Nuka-Cola oyuna ekleniyor. Bunu içmek sağlığınızı yenileyecek ve yavaş yavaş kalkanınızı oluşturacaktır.

Bahsederken Araları açılmakBu sezonun battle pass’ını satın alanlar kendilerine bir miktar T-60 Güç Zırhının yanı sıra duyarlı bir bezelye kabuğu da dahil olmak üzere diğer karakterlerin de sahibi olacak. Temmuz ayından itibaren X MenMagneto’nun da kilidi açılabilir. İşte ekibin tamamı:

Bu sezon 16 Ağustos’a kadar sürecek. Ve bu, oyun için oldukça yoğun bir dönemin ardından geliyor; Yıldız Savaşları Billie Eilish ve Lofi Girl’e.genel-2