Üç ay süren tanrısal bir oyunun ardından Fortnite’ın Myths & Mortals sezonu sona erdi ve yeni sezon olan Bölüm 5 Sezon 3: Wrecked çok yakında. Ancak şu an için Epic Games sezon güncellemesini dağıtırken Fortnite’ın çevrimdışı olması nedeniyle belirsizlik içinde kaldık. Bu standart prosedürdür; her yeni sezondan önce en az birkaç saat kesinti yaşarız. Artık bu sadece bir zaman meselesi.

Fortnite sunucuları kapandı – Bölüm 5 Sezon 3 ne zaman başlıyor?

Fortnite’ın sunucuları tekrar açıldığında, Fallout ile anında büyük bir işbirliği, yeni bir çöl çorak arazi tipi biyom, bir tür yeni araç savaş mekaniği ve tamamen yeni bir şeyle tamamlanacak olan bu yılın devasa yaz sezonunu başlatacak. Epic’in tüm hafta boyunca tanıtımını yaptığı Brotherhood of Steel güç zırhı gibi yeni kozmetiklerle dolu yeni savaş bileti.

Bu Fallout işbirliği herkesi heyecanlandıran büyük bir iş birliği ama şimdi yapabileceğimiz tek şey Epic’in Fortnite’ı tekrar çevrimiçi hale getirmesini beklemek. Peki bu ne zaman olacak? Maalesef bu, cevabı kolay bir soru değil çünkü bu bakım penceresinin sona ermesi için planlanmış bir zaman yok. Tipik olarak, yeni bir Fortnite sezonunun lansman gününde (bu durumda 24 Mayıs) sabah 07.00 ile 10.00 ET arasında başlamasını bekleyebilirsiniz, ancak önemli istisnalar da olmuştur. Örneğin geçtiğimiz sezon başladığında, oyunu akşam geç saatlere kadar çevrimdışı tutan bir tür teknik sorun vardı ve Fortnite neredeyse bir gün boyunca çevrimdışı kalmıştı. Ama bu çok alışılmadık bir durumdu.

Oyun geri döndüğünde, 3. Sezon, güneyden gelen devasa kum fırtınası sayesinde battle royale adasına bir dizi değişiklik getirecek. En büyük acil değişiklik, Nitro Drome savaş arenası gibi birkaç yeni büyük konumun bulunduğu çöl çorak bir arazinin tanıtılması olacak ve elbette Fallout işbirliği, özellikle bu bahardaki başarıdan sonra birçok oyuncu için büyük bir çekim olacak. Televizyon uyarlaması.

Sunucular tekrar açıldığında, size Fortnite Bölüm 5 Sezon 3’teki yeniliklerin kapsamlı bir özetini burada sunacağız.oyun-1