Fortnite Savaş Otobüsü’nü nasıl devralırsınız? Bu güçlü araç, Bölüm 5 Sezon 3: Wrecked’ın olmazsa olmaz eklentisi gibi görünüyor çünkü iki top ve düşman kalkanlarını azaltan ve yakındaki araçları devre dışı bırakan bir EMP darbesiyle donatılmış olarak geliyor. Ayrıca zırh ve sivri uçlarla kaplı olduğundan dayağa dayanabilir!

Fortnite’ta bir Savaş Otobüsü ile adada kaos yaratmayı umuyorsanız öncelikle onu nerede bulacağınızı ve onu nasıl ele geçireceğinizi bilmeniz gerekir. Onları Fortnite haritasında nasıl takip edeceğiniz ve onları koruyan devriyeleri nasıl yeneceğinize dair ipuçları da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahibiz.

Fortnite Savaş Otobüsü nerede bulunur?

Her maçta, devriye olarak bilinen agresif NPC’ler tarafından Fortnite haritasında dolaşan bir Savaş Otobüsü bulabileceksiniz. Bu, konumlarının sabit olmadığı anlamına gelir; bu nedenle, devralma sürecini başlatmak için onları takip etmeniz ve Ada’nın her yerinde takip etmeniz gerekir.

Neyse ki Savaş Otobüsü oyun içi haritada hareketli bir altın simge olarak görünüyor, böylece maçın başında iniş yolunuzu biraz ilerisinde planlayabilirsiniz. Ayrıca haritada Savaş Otobüsü’nde olmayan boss NPC’leri gösteren iki statik altın simge olacak, bu yüzden kazara bunların peşinden gitmeyin.

Fortnite’ta Savaş Otobüsü nasıl ele geçirilir?

Tahmin edebileceğiniz gibi bir Savaş Otobüsü’nü ele geçirmek kolay olmayacak. Her biri, kışkırtıldığında saldıran ve araçlarına el atmanızı engellemek için ellerinden geleni yapan, devriye olarak bilinen tehlikeli NPC’ler tarafından yönetiliyor. Ayrıca Savaş Otobüsü’nün önünde güçlendirilmiş bir araba kullanan bir patron NPC ile de mücadele etmeniz gerekecek.

Biraz silah ve bir araba alın

İlk tavsiyemiz, bazı makul silahları, özellikle de saldırı tüfeği gibi orta menzilli silahları stoklamanızdır. Savaş Otobüsünü boş teçhizatla binmek, kendinizi ortadan kaldırmanın kesin yoludur ve orta menzilli silahlar nispeten güvenli bir mesafeden saldırmanıza olanak tanır. Savaş Otobüsüne ayak uydurabilmek için kalkanlarınızı doldurup bir araç almak da iyi bir fikirdir.

Top operatörlerini ortadan kaldırın

Savaş Otobüsünün üstünde iki top var; eğer otobüsü kullanıyorsanız harikadır ancak dışarıdaysanız o kadar da iyi değildir. Mümkünse, ilk önce bu topları kullanan devriyeleri ortadan kaldırın, böylece onların saldırıları nedeniyle bombardımana uğrama konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bu, devralma işleminizin geri kalanının biraz daha sorunsuz ilerlemesini sağlayacaktır.

Savaş Otobüsüne hasar ver

Savaş Otobüsü devriyeleri gözlerini üzerinize diktiğinde işler telaşlanmaya başlar. Öfkeli Savaş Otobüsü’nün yanı sıra yanında giden boss NPC’yle ve potansiyel olarak diğer oyuncularla da mücadele etmek zorunda kalacaksınız!

Bu noktada odak noktanız Savaş Otobüsüne zarar vermek, onu yoldan çıkarmak ve devriyelerin araçtan inmesine kadar hayatta kalmak olmalıdır. Bunu yaptıktan sonra ya onlarla savaşabilirsiniz ya da eğer bizim gibi sinsiyseniz boş Savaş Otobüsüne atlayıp uzaklaşabilirsiniz. Bu noktada oldukça düşük seviyede çalışıyor olabileceğinden aracın sağlığına dikkat edin.

Artık bir Fortnite Savaş Otobüsünün direksiyonuna nasıl geçeceğinizi bildiğinize göre, bazı ücretsiz ödüller alabilmeniz için en yeni Fortnite kodlarını hazırladık. Ayrıca en iyi LEGO Fortnite silahlarının ve tüm zamanların en iyi Fortnite görünümlerinin bir listesine de sahibiz. Bunlardan herhangi birini aldın mı?oyun-2