Ohio’daki bir Tesla sahibi, yakın zamanda arabasının kendisini karşıdan karşıya geçen trene doğru sürmeye çalıştığında korkunç bir deneyim yaşadı. Tesla Motors Kulübü Forum. Araç Tam Otomatik Sürüş (FSD) modundaydı ve iddiaya göre bu, sürücünün demiryolu geçidinde yaşadığı ilk rahatsız edici olay değil.

Camden, Ohio’dan Craig Doty II olarak tanımlanan bir forum kullanıcısı, “Tesla’ma bir yıldan az bir süredir sahibim ve son altı ay içinde, FSD modundayken iki kez doğrudan geçen trene çarpmaya çalıştı” diye yazdı. Pazar. “En son olay 8 Mayıs 2024’te meydana geldi ve elimde o olaya ait araç kamerası görüntüleri var.”

Forumdaki yorumcuların çoğu, bunun neden olmuş olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışarak akıllıca sorular sordu. Ancak diğerleri, Doty’nin aslında birçok kazadan sorumlu tutulan sürücü destek yazılımı FSD’yi kullandığına dair şüphelerini dile getirdi. Son yıllarda. FSD’nin bir insan tarafından denetlenmesi gerekiyor ve Tesla yakın zamanda adını “Tam Kendi Kendine Sürüş (Denetimli)” olarak değiştirdi.

Doty, çoğu zaman FSD’nin gayet iyi çalıştığını ancak arabasını satın aldığından beri iki endişe verici deneyim yaşadığını söyleyerek şüpheciliğini geri çevirdi.

Doty şunları yazdı: “Her iki olay da farklı demiryolu geçişlerinde meydana geldi; raylardaki ilk araba bendim.” Pazar. “Her sabah tek yön 55 mil yol kat ediyorum ve bunların %98’inde FSD tam olarak yapması gerekeni yapıyor.”

Yorum yapanlardan bazıları, Doty’nin FSD’nin daha az gelişmiş ve daha çok süslü hız sabitleyici gibi davranan versiyonu olan Autopilot’u kullandığını öne sürdü. Ancak Doty, bunun Otomatik Pilot’tan ziyade FSD’de olduğunu iddia ederek “sigorta dolandırıcılığı” yapmaya çalışmadığını söylemeye devam ediyor.

“Bu bir ‘sigorta dolandırıcılığı’ girişimi değil. FSD sisteminin bir tren geçişini iki kez tanıyamaması beni çok endişelendiriyor,” diye yazıyor Doty.

Gizmodo bu hikaye için Doty’ye ulaşamadı ancak bu ayın başında gerçekleştiğini söylediği kazaya ilişkin farklı açılardan dört video yayınladı.

8 Mayıs 2024’te Tesla tarafından çekilen ve aracın doğrudan geçiş yapan bir trene çarpmaya çalıştığını gösteren video
Gif: Tesla Motors Kulübü

Doty ayrıca olayın ardından arabasının ön kısmındaki hasarı gösteren bir fotoğrafını da yayınladı. arabanınmuhtemelen kavşakta geçiş koluyla çarpışmadan kaynaklanmaktadır.

Tesla Salı sabahı e-postayla gönderilen sorulara hemen yanıt vermedi. Geri bildirim alırsak Gizmodo bu yazıyı güncelleyecektir.genel-7