Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6’nın piyasaya sürülmesinden birkaç ay önce, Samsung’un yakında çıkacak katlanabilir akıllı telefonlarına ilişkin sızıntılar birikiyor. Şu anda öncelikle yaklaşan Fold modelini etkileyen küçük ama dikkate değer değişikliklere dair raporlar var.

İnatçı kırışıklığa son

Güvenilir muhbir Ice Universe, X’te (eski adıyla Twitter), Galaxy Z Fold 6’nın esnek ana ekranının hala gözle görülür “kırışıklıklara” sahip olduğunu bildiriyor. Ancak test uzmanlarından toplanan bilgilere göre bunların yeniden gözle görülür şekilde azaltılacağını da ekliyor.

Ekrandaki bu kırışmanın, Samsung’un katlanabilir akıllı telefonlarındaki en büyük tasarım kusurlarından biri olduğunu ve Galaxy Z Fold 5 (test) ve Galaxy Z Flip 5’te (test) düzeltilmediğini de belirtelim. Bu nedenle Galaxy Z Fold 6’daki bu kıvrımda yapılacak herhangi bir iyileştirme hoş bir değişiklik olacaktır.

Raporda panelin kendisi hakkında birkaç detay yer alsa da Galaxy Z Fold 6’nın Galaxy Z Flip 6 ile aynı ekran teknolojisini kullanması muhtemel. Buna göre yaklaşmakta olan kapaklı akıllı telefon daha kalın UTG’ye (Ultra-Thin – Ultra-Thin – Ultra-Thin) sahip olacak. Ortadaki kırışıklığı en aza indirirken ekstra dayanıklılık sağlayan katlanır ekranın üzerinde cam).

Yeni yüzükler, daha iyi kameralar mı?

Sızıntı yapan kişi, ayrı bir gönderide Galaxy Z Fold 6’nın üçlü modülde yeniden tasarlanmış kamera halkalarına sahip olacağını da iddia ediyor. Bu, kameranın optiklerini çevreleyen merkezli dairelere sahip çıkıntılı bir düzeni gösteren, yapay zeka tarafından oluşturulan bir görüntüde tasvir edildi. Galaxy Z Flip 6’nın da aynı vurguyu ancak daha küçük bir modülde alacağı varsayılabilir.

Galaxy Z Fold 6 kameranın etrafındaki halka

Samsung Galaxy Z Fold 6’nın yeniden tasarlanan bu kamera halkalarıyla geleceği bildiriliyor. / © Twitter/u/IceUniverse

Ne yazık ki, yeni halkaların gelişmiş bir lens veya daha büyük bir sensör gibi gelişmiş kamera özelliklerini gösterip göstermediğine dair hiçbir bilgi yoktu. Daha eski bir söylentiye göre Samsung, muhtemelen Galaxy Z Fold 5 ile aynı kameraları kullanacak. Selfie kamerası için geliştirilmiş teknik özellikler konusunda da umutlar var.

Kameranın yanı sıra Galaxy Z Fold 6’nın görselleri, katlanabilir telefonun daha geniş bir en boy oranına ve Galaxy S24 Ultra’ya daha çok benzeyen düz çerçeveli yeni bir gövdeye sahip olduğunu gösteriyor (inceleme). Şu anda Samsung’un cihazı Temmuz ayında Galaxy Z Flip 6 ile birlikte tanıtmasını bekliyoruz.

Galaxy Z Fold 6’nın Galaxy Z Fold 5’ten daha heyecan verici bir yükseltme olacağını düşünüyor musunuz? Yorum bölümünde düşüncelerinizi duymak istiyoruz.genel-27