Poco Pad bu hafta sonuna doğru dünya çapında satışa sunulacak. Şirket, tabletin piyasaya çıkış tarihini duyurdu ve bir tanıtım posterinde tasarımıyla ilgili bilgi verdi. Yaklaşan tablet hakkında daha fazla ayrıntı bilinmemekle birlikte, son sızıntılar Poco Pad’in yeniden markalanmış bir Redmi Pad Pro olabileceğini öne sürüyor. Redmi tablet bu yılın nisan ayında Çin’de tanıtıldı. Hem Poco hem de Redmi tabletlerin benzer özellikler sunması bekleniyor.

İçinde postalamak Poco Global, X’te Poco Pad’in 23 Mayıs’ta Poco F6 serisiyle birlikte küresel olarak piyasaya sürüleceğini doğruladı. Gönderi, yaklaşmakta olan tabletin “geniş ekranlı eğlence kralı” olduğunu gösteren bir tanıtım görseliyle birlikte geliyor. Teaser’da görünen tek şey tabletin düz ekranı.

Poco Pad uçlu Qualcomm’un Snapdragon 7s Gen 2 SoC’si, 12,1 inç 2,5K çözünürlüklü LCD ekranı ve 33W kablolu hızlı şarj desteğine sahip 10.000 mAh pil ile birlikte gelen Redmi Pad Pro’nun yeniden markalanmış bir versiyonu olarak piyasaya sürülecek.

Redmi tablete benzer şekilde Poco Pad’in arka tarafında 8 megapiksel ana kameranın yanı sıra ön kısmında ultra geniş lensli 8 megapiksel sensöre sahip olması bekleniyor. Android 14 tabanlı HyperOS ile birlikte gelebilir. Redmi Pad Pro, Dolby Atmos destekli dört stereo hoparlöre sahiptir ve ayrıca Wi-Fi, Bluetooth 5.2 ve USB Type-C bağlantısını da destekler.

Koyu Gri, Sığ Mavi Körfez ve Duman Yeşili (Çince’den çevrilmiştir) renklerinde sunulan Redmi Pad Pro, 6 GB + 128 GB seçeneği için Çin’de 1.499 CNY’den (kabaca 17.300 Rupi) başlıyor. 8GB + 128GB ve 8GB + 256GB varyantları sırasıyla 1.599 CNY (yaklaşık 18.400 Rupi) ve 1.799 CNY (yaklaşık 20.700 Rupi) olarak fiyatlandırılıyor. Poco henüz Poco Pad tabletin fiyatıyla ilgili bir açıklama yapmadı.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8